Islantiin islanninhevosvaellukselle?

Onko joku ollut Islannissa issikoilla vaeltamassa? Missäpäin ja millaisia kokemuksia?
Kesällä ajattelin lomalla sinnepäin suunnistaa.
4850
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kurkkaas Islanninhevosyhditysken sivuilta tietoa ja sieltä foorumi. www.islanninhevonen.net

Äänestä

  • sama kirjoitti:

    linkkinä, unohtui edestä nuo "hässäkät"

    http://www.islanninhevonen.net/

    Juu, on käyty selailemassa sivuja.
    Onko kokemuksia vaelluksesta?

    Äänestä

  • tiitu kirjoitti:

    Juu, on käyty selailemassa sivuja.
    Onko kokemuksia vaelluksesta?

    silloin ratsastamaan pääsi vain alle 80 kiloa painavat, joten jos joukossanne on painavampia, niin suosittelen dieettiä ennen matkaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiitu kirjoitti:

Onko joku ollut Islannissa issikoilla vaeltamassa? Missäpäin ja millaisia kokemuksia?
Kesällä ajattelin lomalla sinnepäin suunnistaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu