mikä on

sopiva mt koko kuvalle joka siirretään USB muistitikulla omasta kuvakansiosta USB:en?
Entä kuvan koko alkuperäinen vai mahd pieni.
Käytin viimeksi 9MT siirtoon.
1153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

väliä, isot kuvat siirtyy vaan hitaammin, pienet nopeammin. Jos tilaa on riittävästi, niin sama se. Jos laitat sähköpostilla kuvia, niin silloin pieniä, itse käytän 1024x768 kokoon pienennettyjä kuvia ja 50%pakattuja jpegejä, silloin kuvakoko on noin 100-200 kt.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


photoman kirjoitti:

sopiva mt koko kuvalle joka siirretään USB muistitikulla omasta kuvakansiosta USB:en?
Entä kuvan koko alkuperäinen vai mahd pieni.
Käytin viimeksi 9MT siirtoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu