Sitten kun

pääkaupunkiseulta maaseudulle alkaa, niin silloin alkaa ale. Ei yhtään aiemmin, varsinkaan kun maaseudulta tänne tulevat.
7570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

syksyllä.



Samaan aikaan alkaa myös -70% ALE.

Äänestä
  • Joukkopako alkaa aina ennen juhannusta ja joulua.
    JUHANNUSAATTONA JA JOULUAATTONA ALE AINAKIN 180%

    Äänestä

Se ei näy vielä tilastoissa mutta on ollut ihan smoolanderina käynnissä vuodesta 2003.

Myös korot ovat tähtitieteellisen korkealla ja työttömyys uhkaa kaikkia.

Äänestä

Kaikki on jo romahtanut tämän palstan mukaan keväällä 2000.
Paetkaa kiireesti sieltä Suomen maasta, jo vielä siellä olette.

Äänestä

Maaseudullahan ainakin ne hinnat rupeaa nousemaan siinä vaiheessa...

Äänestä

Vain unelmissasi, baby.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joukkopako kirjoitti:

pääkaupunkiseulta maaseudulle alkaa, niin silloin alkaa ale. Ei yhtään aiemmin, varsinkaan kun maaseudulta tänne tulevat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu