Karhuja

Joo, näin tuossa männäpäevänä aenahhi tusinan verran nuita karhuloeta. Olivat kääriytynneet pahvipakettiin. Joku humalaenen niitä varmaanni kottinsa oli kantamassa. En ou vielä jäläkiä hähny, mutta eiköhän niitä karhunnahkoja ala kohta ilimestymmään tuonne katujen varsille. En muuta sano ku että KYLLÄ KORPPEE!!!
1416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voe vittu, kyl se on nytte silviissii et myö käyvää nyt porukalla metähtää ne karhhut! Eihä se semmone passaa jotta ne karhut vaa elossa ovat. Mie hiihän sinne kuhmmoon ni käyvään nyrjäyhyttämässä sen karhun niskat, mie otan miun jalkajousen ni voijaan sillä ekana härnätä sitä, jotta siit on jottain vastustakki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juntti-Paavo kirjoitti:

Joo, näin tuossa männäpäevänä aenahhi tusinan verran nuita karhuloeta. Olivat kääriytynneet pahvipakettiin. Joku humalaenen niitä varmaanni kottinsa oli kantamassa. En ou vielä jäläkiä hähny, mutta eiköhän niitä karhunnahkoja ala kohta ilimestymmään tuonne katujen varsille. En muuta sano ku että KYLLÄ KORPPEE!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu