Golf Var. 2000 - taka kallistuksen

Taka kallistuksen vakaajan pystytangot uusittava,
lukee huoltoselosteessa.

Mitä se tarkoittaa ja sitten maksaa?
2469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Auton taka-akselin vieressä kulkee peukalon vahvuinen tanko poikki koko auton. Tämä tanko kiinnitetään iskunvaimentimiin lyhyin pysty tangoin, juuri ko. tangot on vaihdettava. Ajossa ilmenee usein ikävänä kolinana ja levottomana käytöksenä varsinkin kaarteissa.
Arvioisin osien maksavan 20 - 30e/kpl ja tunnin työ päälle, siis kaikkinensa noin 150e.

Korjatkoon joku niiltä osin kun olen väärässä.

P.S. Homma ei ole vaikea tehdä itse. Onko sulla joku kaveri joka voisi homman hoitaa, säästäisit rahaa pirusti, tarvikkeena noi osat on n. 10 - 15e/kpl.

Äänestä

Tuntuu oudolta, että noinkin uudessa autossa tuollainen kohta pitää korjata. Sinuna yrittäisin saada takuuseen (vaikka "takuuaika" olisikin nimellisesti ummessa).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minna kirjoitti:

Taka kallistuksen vakaajan pystytangot uusittava,
lukee huoltoselosteessa.

Mitä se tarkoittaa ja sitten maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu