polttelin normaalisti leffaa dvd:lle mut jumii,ei aukee asema,boottasin koneenki.loppuun asti poltti mut ei aukee
cd-asema
jumissa,,
4261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siinä aseman etulevyssä on luultavasti sellainen pienen pieni reikä..
sinne kun tunget jotain ohutta, mutta "vahvaa" (esim. rautalanka) tulee kelkka asemasta ulos.
Tarkista onko piuhat kunnolla kiinni, koita vielä kerran asemaa. Jos ei toimi vie huoltoon tai osta uusi.
poltit siis dvd-elokuvaa cd-asemalla?
äh, eikös siinä ole pieni reikö luukun vieressä, tunge vaikka suoristetun klemmarin pää sisään siitä, niin luukku aukeaa.
tota reikä hommaa =) näin sitä aina oppii.nitkutin vähä virtajohtoo ni asema alko toimii.miten se tollee löystyy yhtä äkkii.no kaippa se ny toimii, vai pitäskö huolestuu jostai?
kirjoitti Maakansa, ja jatkoi huolestuneena.
Itselläni polttava DVD-asema, jota ei saa auki muuten kuin "reikää sorkkimalla", kuitenkin toimii napista, jos asemassa on levy sisällä.