opera mini ei toimi

Mulla siis nokia 3120 ja latasin tuon Opera Minin, mutta se ei saa yhteyttä verkkoon... ilmoitti, että käy katsomassa pc-selaimella help.opera.com/mini saadaksesi lisätietoja ja error on 3.200.10:80

Olisin kiitollinen vastauksista miten saan toimimaan...

P.S. Nokian oma "selain" toimii...
2634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nokian oma selain voi toki toimia esim. GPRS-wap yhteydellä, mutta OPera Mini tarvitsee TCP/IP-asetukset ja nimipalvelimien IP-osoitteet. Useimmilta puhelioperaattoreilta asetukset voi ladata puhelimeen suoraan, ne voivat olla nimeltään esim. GPRS Internet -asetukset. On myös mahdollista, että asetukset täytyy tehdä itse silloin operaattorilla on yleensä ohjeet siihen ja voi myös tukeutua puhelimen ohjekirjaan.

Äänestä
  • Mulla on itelläsama ongelma et Opera ei toimi.Mul on SonyErcissonin w800i.Hain operaattorilta ne asetukset kännyyn(wap, internet jne) ja edelleen valittaa opera et ei saa yhteyttä.mistä mahtaa johtua?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nokia 3120 kirjoitti:

Mulla siis nokia 3120 ja latasin tuon Opera Minin, mutta se ei saa yhteyttä verkkoon... ilmoitti, että käy katsomassa pc-selaimella help.opera.com/mini saadaksesi lisätietoja ja error on 3.200.10:80

Olisin kiitollinen vastauksista miten saan toimimaan...

P.S. Nokian oma "selain" toimii...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu