Bitcomet

Mä latasin bitcometilla erään pelin jonka jälkeen kun se oli ladannut kansioon tuli jotain bin-tiedostoja??? Mul on kyllä winrar. Voiks sillä purkaa ne kun ottaa sen Creating archive.Pystyyks sillä luomaan siitä rar-tiedoston ja sitte purkaan sen????? Onko tietoo? En jaksa kokeila ennenku saan varman tiedon? Siin kestää 20 minuuttii tehä sellane.
2503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://www.nefernetti.com/nero_bin.htm

Katsopas tuolta ohjeet, kyllä se on ihan poltettava tiedosto. Mitä ihmettä sä winrarrilla edestakasi pakkaa ja purat, ei se tiedosto siinä muuksi muutu. Kyllä sillä tietysti sen voi rarriksi pakata ja purkaa heti perään, mutta tässä siitä ei ole mitään hyötyä. ;)

Äänestä

Nerolla voit polttaa suoraan levylle tai sitten daemon tools:illa avata ilman binin purkamista... Ei noi vanhemmat versiot ainakaan winrarista osaa avata sitä, tiedä sitten onko siitä tehty edes uudempia ja osaako ne avata mut noilla eteenpäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??!?? hä kirjoitti:

Mä latasin bitcometilla erään pelin jonka jälkeen kun se oli ladannut kansioon tuli jotain bin-tiedostoja??? Mul on kyllä winrar. Voiks sillä purkaa ne kun ottaa sen Creating archive.Pystyyks sillä luomaan siitä rar-tiedoston ja sitte purkaan sen????? Onko tietoo? En jaksa kokeila ennenku saan varman tiedon? Siin kestää 20 minuuttii tehä sellane.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu