NÄLKÄÄNÄKEVIÄ AUTETTAVA

Varaton, pieni yleishyödyllinen yhdistyksemme toivoo pientä ruoka-apua Loviisan kaupungilta.

Meiltä tulisi 100 nälkää-näkevää sekä aliravittua henkilöä syömään, ryhmänjohtajana Kristofferi Taksell.

Olisiko mahdollista, että kaupunki kustantaisi tämän illallisen ja kustannukset kirjattaisiin kaupunginhallituksen käyttövaroihin?

http://mail.loviisa.fi/~ptk/03016789.HTM

http://www.loviisa.fi/~dynasty/kokous/KOKOUS-12-11.HTM
3322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tuha toivoa apua rikkailta ei niiltä raukoilta liikene köyhille mutta lohduttaudu sillä että käärinliinoissa ei ole taskuja

Äänestä

avustusta?
olen sikarikas ja NÄEN NÄLKÄÄ joka päivä kun kävelen lähikaupan ohi, siellä ne spurgut kerjää leipärahaa...minä siis näen nälkää!!!

Äänestä

On ilo nähdä, että julkisuuteen tulee julkisia asiakirjoja...
Olisi vain syytä tehdä johtopäätöksiä ja toimia niiden edellyttämällä tavalla.
- mikä on kunnan toimiala?
- onko päätöksentekoon ollut vaikuttamassa mahdollisesti tekijöitä, jotka olisivat edellyttäneet päättäjien jääväämistä?

Tällähän ei ole merkitystä. Kunnallisvalitus olisi pitänyt tehdä tapahtuma-aikaan ja hallintovalituskin aikoja sitten. Jäljelle jää vain vaikuttaminen vaaleissa.

Kirjoita lisää ja mielellään asioista, jotka ovat valmisteilla tai juuri tapahtumassa! Se olisi tämän edustuksellisen demokratian valvonnan kannalta paras: kuntalaiset puuttuisivat heti asiaan, kun siihen vielä voi puuttua. Voisi köyhäinavun jakamisen muodotkin muuttua.

Yhteistyöterveisin
Jukka Vuokko
http://www.vuokko.info/yhteistoiminta.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Köyhäinapu tiedottaa kirjoitti:

Varaton, pieni yleishyödyllinen yhdistyksemme toivoo pientä ruoka-apua Loviisan kaupungilta.

Meiltä tulisi 100 nälkää-näkevää sekä aliravittua henkilöä syömään, ryhmänjohtajana Kristofferi Taksell.

Olisiko mahdollista, että kaupunki kustantaisi tämän illallisen ja kustannukset kirjattaisiin kaupunginhallituksen käyttövaroihin?

http://mail.loviisa.fi/~ptk/03016789.HTM

http://www.loviisa.fi/~dynasty/kokous/KOKOUS-12-11.HTM

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu