Miten rakkaus vaikuttaa elämäänne?

Siinä kysymys.Tahtoisin tietää rakkauden vaikutuksista jotain.

Minulla se on ensiksi sekoittanut pään, valitettavasti.Sitten kun se alkaa tympiä, huomaan totuuden ja sen, kuinka rakastumiseni on vaikuttanut laskevasti koulun käyntiini.Onko havaittu samoja seurauksia?
7325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

rakkaus teettää aina tuskaa, toivon et nyt on toisenlaista..ja silleen.. mut mulla on sellanen pistävä tunne rinnassa ja sitten pää pyörällä, ja puhun ystävilleni koko ajan hänestä, et ihan ku ne tuntis henkilön ennen kun tapaavat sen..juup..mut koulun käynti mulla menee aina huonosti joten se ei vaikuta siihen..I love u keisari!!*hali ja suukko tulevaisuutta odotellessa..*

Äänestä

Minulla se taas tahtoo olla niin, että motivaationi tehdä kaikenlaista vain nousee! Kun kaikki on hyvin ja olen onnellinen, olen innokas työntekijä.
Joillakin tuntuu olevan sellainen hieman ikävä vaihe, että he puhua pulputtavat jatkuvasti uudesta rakkaastaan, mikä minua taas vain ärsyttää samoin kuin varmasti monia muitakin.. Toki olen onnellinen ihmisten puolesta ja innolla odotankin tietoja, että mitä on tapahtunut ja millainen kyseinen ihminen on yms, mutta liika on kuitenkin liikaa. Jos muut puheen aiheet unohtuvat kokonaan, siirryn mieluummin toisten ihmisten juttusille.. Tätä kannattaa varoa.. :D

Äänestä
  • Minulla on myös aluksi innostunut ja positiivinen mieli, mutta sitten alkaa herää joukko erilaisia kysymyksiä jotka pyörivät mielessä.En pidä sitä hyvänä.
    Siksi olen nykyisin hieman kriittinen rakastumiseni suhteen.En tahdo millään sen vaikuttavan negatiivisesti koulunkäyntiini.

    Äänestä

Kun oli tytön seurassa jota rakasti, kaikki oli ihanaa. Kun ei ollut, odotti vain seuraavaa tapaamista. Koskaan hän ei ollut oma tyttöni, nyt olen 2v ajan nyyhkyttänyt ja kaivannut järjettömästi ensirakkauttani, joka on myös ainoa rakkauteni...

Tämä häiritsee todella pahasti joskus. Masentuu, viina maistuu liiankin paljon ja masentuu...

Äänestä

Nii. Raakkaus. Mistä niitä saa?

Äänestä

oon seurustellu nyt pari kk ja rakastan sitä jätkää kovasti!! Seuraukset: Pää ja sydän sekasin, karkailen kotoo öisin sen luo, järki jäi jonnekin matkalla, ikävä sitä, koulu menee päin v****a ja tänäänki lintsasin 3h. että sillai.. =) mutta ehkä se on sen arvost!!!

Äänestä

Mullakin on vaikuttanu koulunkäyntiin negatiivisesti. Aina tunnilla ajatukset lentelee sen henkilön ympärillä ja vihko taas täynnä sydämiä. Mut ei se mua haittaa :) ainut vika rakkaudessa on se, että kun sitä toista ei näe muutamaan päivään tai viikkoon, ni tulee hurja ikävä :( mut on se silti aika positiivisesti psyykkaava olotila tuo rakkaus. Jos saa vastarakkautta..ja minä ainakin saan... :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö** kirjoitti:

Siinä kysymys.Tahtoisin tietää rakkauden vaikutuksista jotain.

Minulla se on ensiksi sekoittanut pään, valitettavasti.Sitten kun se alkaa tympiä, huomaan totuuden ja sen, kuinka rakastumiseni on vaikuttanut laskevasti koulun käyntiini.Onko havaittu samoja seurauksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu