Moi, Kauniit!

sanoi näin.
http://expressen.se/index.jsp?a=560445

Iltasanomien reportteri oli väärentänyt Expressenin jutun.
3340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kieltämättä Iltalehden käännös tai tulkinta tekstistä meni pikkuisen huti.
Suomalaiset itse haluavat näköjään nähdä asiat synkemmässä valossa ja käsittää asiat negatiivisemmin kun ne on.
Kai se on kansanluonne..

Äänestä

Kyllä olet yksinkertainen! Ei kai korppi korpin silmää noki. Siis kummassakohan oli oikea tulkinta haastattelusta. Pelkäätkö noin paljon totuutta vai oletko vain tyhmä?

Äänestä
  • et siis tiedä mitä Expressenin toimittaja, joka on puoliksi suomalainen, tässä sanoi ja kirjoitti.
    Annika Leone on siis ruosu.
    Siis totuus on Expressenin ja Iltalehti väärensi sen. Katsos kun minä osaan sekä ruotsia että suomea.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Annika itse kirjoitti:

sanoi näin.
http://expressen.se/index.jsp?a=560445

Iltasanomien reportteri oli väärentänyt Expressenin jutun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu