Muistitikku

Kannattaako sellainen hommata,voiko siihen varmuuskopsata koko tietsikan järjestelmän ongelmatilanteita varten?

Minkä kokoinen muistitikku kannattaa hommata?
En tosiaan pelkkien valokuvien takia sitä haluisi ostaa,maksaa kuitenkin sen verta paljon.
3438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

puoltaa paikkaansa korpun tai cd:n vaihtoehtona tiedostojen kuljettamiseen koneelta toiselle. Varmuuskopiointiin kannattaa hankkia usbi- tai verkkolevy tai tehdä raid-levy koneen sisälle.

Äänestä

Mielestäni valokuvat ovat paljon arvokkaampia kuin tietokoneen järjestelmä. Koneita ja käyttöjärjestelmiä ja ohjelmia saa aina uusia. Valokuvat ovat korvaamattomia ja rahalla mittaamattomia. Muistitikulle valokuvia ei tosiaan kannata säilöä, korkeintaan siirtoa varten vain.

Äänestä
  • Selvisi taas hyödyllisiä seikkoja,kiitos.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hilpi kirjoitti:

Kannattaako sellainen hommata,voiko siihen varmuuskopsata koko tietsikan järjestelmän ongelmatilanteita varten?

Minkä kokoinen muistitikku kannattaa hommata?
En tosiaan pelkkien valokuvien takia sitä haluisi ostaa,maksaa kuitenkin sen verta paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu