Keskustaa lipeää Lapissa??

lantmannen

Keskusta valittee pian ehokhaat tulehviin eduskuntavaaleihin täältä jokivarresta. Nyt saapi laskea tarkhaan, ettei kokoomus tai sitten sosdemit vie yhen paikan keskustalta täälä Lapissa. Mm. muonion keskustalaisten ääniä mennee jopa pari sattaa Auton pojale ja muoniolaisen Ojalan Johannan (Eskon tyttö - tosi fiksu niinko isänsäkki) äänimäärä kasvaa tulevissa vaaleissa rutkasti - ympäri Lapin!!

Takkulan äänistä mennee suuri osa Väyryselle ja kasvukeskuksien ministeri Manninen ja Karvonen kasvattavat kannatustaan. Rundgren joutuu kovimmille paikkansa säilyttämisessä. Jos huonosti mennee, uhka on, että keskustan Perä-Pojolan äänet kulkuvat virran mukana alaspäin, mutta myös yli puoluerajojen.

3

462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä hyvä

      Tervettä kehitystä jos keskustan kannatus Lapissakin vähenee. Sillä onkin ylisuuri valta.

    • Nimetön

      Ällöttää,että nämä politiikkapellet jaksavat jauhaa joka paikassa.

      Taas on agitaattorit propagandansa kanssa vauhtiin pääsemässä.

      Saisi olla omat fooruminsa nuille,niin ei tarttis katella täällä,kun kyseiset "broilerit"peuhaisivat puolueensa ja/tai ehdokkaansa puolesta muiden samanmoisten kanssa omassa osiossaan.

      On kummaa,että jollakin on otsaa kehuskella isiä ja tyttöjä fiksuiksi,sehän on hänen kantansa,tai nuolemisjärjestelmänsäkö lienee,tai onkin itse se,(tai sukulaisensa)jota tyrkyttää äänestettäväksi?

      Kadotkoon jo puoluepolitiikka sen nepotismi,klikit ja kuppikunnat.

    • aivan rauhassa

      vai vielä "tarkhaan"

      ei voisi vähempää kiinnostaa keskustapuolueen rappio ja tappio Lapissa

      Jo olis kyllä aikakin. Kepulaisuus on tehtävänsä tehnyt ja siitä ei ole kuin haittaa nykyään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      56
      2176
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      7
      1407
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      77
      1395
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      989
    Aihe