Autokorjaamot on alkaneet kaupata Forte ihmeaineita.
Mikä onkaan helpompaa rahantuloa. Tuotehan on korjauksen ja mahdollisen öljynvaihdon lisäksi katetta tuova lisuke.
On puhuttu jopa puristuspaineiden parantumisesta käytettäessä Fortea.
Puristuspaineethan nousevat n.10 % öljynvaihdon yhteydessä, vaikkei Fortea käytettäisikään.
Vanha kuuma öljy moottorissa aiheuttaa suuremman ohipuhalluksen kuin uusi kylmä öljy. Puristuspaineiden vertailuhan tehdään ennen ja jälkeen öljynvaihdon eikä Fortella ole osuutta asiaan.
Myös polttoaineiden sekaan kaadettavat aineet on humpuukia. Kun ainetta lisätään ohjeen mukaan tulee ajaa jonkin aikaa kovilla kierroksilla, jälleen vaikutus on sama ilman aineita.
Forte on humpuukia
16
12898
Vastaukset
- jiu
Forte kyllä saattaa irroittaa kiinni juuttuneet männänrenkaat ja näin lisätä puristusta.
toi forte käsittely, pari kilsaa tuntu ettei oo mitään vaikutusta, sit pöllähti pieni savupilvi putkesta, ja kappas ku rupes värkki kulkee paremmin, öljyn kulutus (palo sylintereissä ku meni männänrenkaitten ohi) laski 0.5l/1000km tasolta 0.2l/1000km tasolle.
Joten ei se nyt ihan p**kaa tavaraa oo.- jupiter
jannetin82 kirjoitti:
toi forte käsittely, pari kilsaa tuntu ettei oo mitään vaikutusta, sit pöllähti pieni savupilvi putkesta, ja kappas ku rupes värkki kulkee paremmin, öljyn kulutus (palo sylintereissä ku meni männänrenkaitten ohi) laski 0.5l/1000km tasolta 0.2l/1000km tasolle.
Joten ei se nyt ihan p**kaa tavaraa oo.fortesta on yksi kokemus ja ainostaan hyvä laitoin chevyn tankkiin purkillisen (6.2 D) ja vaikutuksen huomasi hyvin nopeasti tehoa tuli lisää.
- Fortissimo_
jupiter kirjoitti:
fortesta on yksi kokemus ja ainostaan hyvä laitoin chevyn tankkiin purkillisen (6.2 D) ja vaikutuksen huomasi hyvin nopeasti tehoa tuli lisää.
Mä laitoin viisi purkillista fortea tankkiin ja teho nousi savupilven leijuessa ainakin kolminkertaiseksi entiseen verrattuna. Sitten laitoin kaksi purkillista vaihteistoon, niin yllättäen seuraavana päivänä siihen ilmestyi kuudes vaihde.
- Kanssa-autoilija
Minä olen ja hyvällä kokemuksella. Suosittelen.
- Jörö
Kannattaisi ensin kokeilla ko. aineita, ennenkuin tulee tänne kertomaan toimivatko ne niinkuin luvataan. Itsellä auttoi fortepesu ihan mukavasti. Öljyn kuluts tippui jonkin verran, ja venttiilien kalkatus käynnistettäessä hävisi kokonaan. Katsotaan kauanko vaikutus kestää, nyt ajettu n.10000km pesun jälkeen.
- Laihdutuspilleri
Juupa! Ihmeainekauppiaan hyvä olo perustuu juuri tällaiseen ajatteluun: kaikki vain kokeilemaan. Jos ei toimi, mitä siitä sitten. Rahojasi et takaisin saa. kun satatuhatta suomalaista tolloa ostaa purkin 20 e/kpl ja kate on 18 e/kpl, tuotto 1 800 000 e. Muuta ei eläessään tarvitse tehdä.
- Katteet
Laihdutuspilleri kirjoitti:
Juupa! Ihmeainekauppiaan hyvä olo perustuu juuri tällaiseen ajatteluun: kaikki vain kokeilemaan. Jos ei toimi, mitä siitä sitten. Rahojasi et takaisin saa. kun satatuhatta suomalaista tolloa ostaa purkin 20 e/kpl ja kate on 18 e/kpl, tuotto 1 800 000 e. Muuta ei eläessään tarvitse tehdä.
Voisitko ystavallisesti kertoa tarkasti tietolahteesi, joihin perustuen kirjoitat julkisesti mainitsemasi katetuotteet.
- laihdutusnappi
Katteet kirjoitti:
Voisitko ystavallisesti kertoa tarkasti tietolahteesi, joihin perustuen kirjoitat julkisesti mainitsemasi katetuotteet.
Mene sinäkin teollisuuteen töihin, niin siitä se tieto lisääntyy. Ja tuska samalla. Pieni vihje: Miksi taskulaskimessa on pii-nappi? Se on myyntimiehiä varten: tuotantokustannus kertaa pii on tehtaan ulosmyyntihinta myyntiportaalle, se kertaa pii on asiakkaalle tai seuraavalle portaalle myyntihinta.
"kertoa tarkasti tietolähteesi"!!! Voiko suurempaa tietämättömyyttä esiintyä, kun edes kaupan alkeellisimmista pelisäännöistä ei ole hajuakaan.
- maasturistirassaaja
Fortesta en tiedä, mutta RVS käsittely poisti ulinan takaperästä. Olen skeptinen näitten lisäaineiden kanssa mutta itse ainakin yllätyin että toimi.
- Laihdutuspilleri
Pyydä saada kuvasi ja tarinasi ihmeainemainokseen. No aineen kauppiashan olet jo muutenkin.
Tekniikan Maailmassa eräässä artikkelissa taannoin, kerrottiin Forten toimivan.
- Laihdutuspilleri
Akuankassa eilen kerrottiin, että magneetilla voi nostella kaloja järvestä.
- elämä...
Laihdutuspilleri kirjoitti:
Akuankassa eilen kerrottiin, että magneetilla voi nostella kaloja järvestä.
joillakin se vaan on niin saatananmoinen tarve epäillä kaikkea, tietää kaikesta kaikki, jos ei tiedä niin ainakin luulla tietävänsä, jne. oletko huomannut että oikeassa elämässä KUKAAN ei halua olla lähelläkään tuota vittumaista piirrettäsi ja luultavasti sinua. Ainut yhteytesi muihin ihmisiin on näillä palstoilla vittuilu.
- hyvä mies
kun käsittely tehdään. suomalainen on epäilevä kaikkia ihmeitä tekeviä juttuja kohtaan. ei kanata puhua mitään jos ei ole itse testannut tai seurannut mitä puhdistuksessa tehdään.esimerkiksi jos isossa dieselissä polttoaineeseen lisätään fortea ja laitetaan polttoaineen syöttö esim 5 litran läpinäkyvästä astiasta kiertämään ns.tehopuhdistus kun moottoria käytetään reilulla joutokäynillä alkaa pikkuhiljaa astiassa jäljellä oleva polttoaine muuttua tummemmaksi eli forte liotta syöttöpumpussa ,suuttimissa putkistoissa olevan lian näin ollen puhdistaa koko järjestelmä. tämä on nähty ja vaikuttaa myös . esimerkki ajoneuvo tuli suoraan ajosta ja kuumana pakokaasu k arvo yli 4 puhdistuksen jälkeen 2.4 ;)
- ölsfösfsfsfs
olen kokeillut "gas treatment" nimistä Forten tuotetta, joka puhdistaa venttiilit yms ja voin sanoa että täysin toimiva tuote. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1556200Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava2173953Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi603303Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut692452Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi42120Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs42035100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es01820Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik421388Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei341302Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun431290