Onko kellään kokemusta siitä kuinka ei jotkut kovalevyt asennu windowsiin Kovalevy on Maxtor 160GB ATA ja emo On Asus P5WD2. entisessä asuksessa toimi mutta tässä uudessa ei lähde edes pyörimään ( ei lämpene )Eikä laitehalinnassa löydy koko levyä, onko mitään testi ohjelmaa jolla voisi testata!
Vastaa mailiin!
Tuomo
Vastaa mailiin!
Tuomo
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ootko kokeillut emolla toista sata paikkaa? Tarkista myös se virtaliitin. Tarkasta myös löytyykö se levy biosissa, jos ei niin sitten vika jää joko kovalevyyn tai emoon. Parhaiten saat sen testattua jos sattuu olemaan jossain toinen sata levy ja jos se tunnistuu oikein biosissa ni luulen et kiintolevyssä on jotain vikaa. Tosin aivan ekaks kannattaa päivittää sen uuden emon BIOS..Menee vaan asuksen sivuille ja hakee sieltä uusimman päivityksen.
missä se osoite on?
"Vastaa mailiin!"
Ostin seageat kovalevyn ja se toimii, olen koettanut jokaisessa paikassa ja niitä on 5-paikkaa ja ei missään toimi,olen myös vaihtanut kovossa olevaa virta paikkaa, ei toimi. Mutta on varmaan rauta ongelma! Olispa luotettavia kavereita niin kokeilis toisessa koneessa niin tietäis onko kovo todella kaput. Eli Seagate toimii mutta maxtor ei.