Ata sata kovalevy

Onko kellään kokemusta siitä kuinka ei jotkut kovalevyt asennu windowsiin Kovalevy on Maxtor 160GB ATA ja emo On Asus P5WD2. entisessä asuksessa toimi mutta tässä uudessa ei lähde edes pyörimään ( ei lämpene )Eikä laitehalinnassa löydy koko levyä, onko mitään testi ohjelmaa jolla voisi testata!
Vastaa mailiin!
Tuomo
3357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ootko kokeillut emolla toista sata paikkaa? Tarkista myös se virtaliitin. Tarkasta myös löytyykö se levy biosissa, jos ei niin sitten vika jää joko kovalevyyn tai emoon. Parhaiten saat sen testattua jos sattuu olemaan jossain toinen sata levy ja jos se tunnistuu oikein biosissa ni luulen et kiintolevyssä on jotain vikaa. Tosin aivan ekaks kannattaa päivittää sen uuden emon BIOS..Menee vaan asuksen sivuille ja hakee sieltä uusimman päivityksen.

Äänestä

missä se osoite on?

"Vastaa mailiin!"

Äänestä

Ostin seageat kovalevyn ja se toimii, olen koettanut jokaisessa paikassa ja niitä on 5-paikkaa ja ei missään toimi,olen myös vaihtanut kovossa olevaa virta paikkaa, ei toimi. Mutta on varmaan rauta ongelma! Olispa luotettavia kavereita niin kokeilis toisessa koneessa niin tietäis onko kovo todella kaput. Eli Seagate toimii mutta maxtor ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asennnus kirjoitti:

Onko kellään kokemusta siitä kuinka ei jotkut kovalevyt asennu windowsiin Kovalevy on Maxtor 160GB ATA ja emo On Asus P5WD2. entisessä asuksessa toimi mutta tässä uudessa ei lähde edes pyörimään ( ei lämpene )Eikä laitehalinnassa löydy koko levyä, onko mitään testi ohjelmaa jolla voisi testata!
Vastaa mailiin!
Tuomo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu