Pillereiden jälkeen..

Lopetin pillerit 3 viikkoa sitten ja nyt on koko ajan alavatsa turvoksissa ja kipeä,päätä on vihlonut välillä (ikinä ei ole särkenyt päätä) ja nyt parin päivän sisällä nännit ovat tullet aroiksi.Onko muilla ollut samanlaisia oireita pillereiden lopettamisen jälkeen?
4689
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ja koshta sulla alkaa kuukautiset ;)

Äänestä

Minäkin lopetin pillerit kolme viikkoa sitten. Menkat tuli ja meni lopettamisen jälkeen ja välillä sitten sellasta tiputtelua, joka loppui ekan pillerittömän viikon aikana. Nyt on sitten muutaman päivän pistäny mahaan oikeelle puolelle, mutta sekin saattaapi olla ihan näitä hormoni-hommia. Monismutkanen tämä naisen keho... Mutta vaikka sen kuinka tietää niin oon jo ehtiny testeilemaan kärsimättömyyttäni (sekin kummasti puhkeaa kun tietää, että on pienen pieni mahdollisuus), vaikka eihän raskaus vielä tähän aikaan varmaan testissä edes näkyisi! Niin juu, ja mulla on myös ollu pää kipeenä ja nännit arat (mitä ne ei oo pillereitä syödessä ollu koskaan). Mutta mutta, ei kait tässä auta ku katella sinne niille paikkeille kun menkkojen pitäis alkaa ja toivoa ettei ne ala :) Ilmottelethan Angel-84 täällä sitten miten sulle kävi! Toivotaan parasta ja tärppionnea!

Äänestä
  • Juu,ei ollut pillereiden aikan mitään tällaista. Ilmoitellaan kyllä.Kiitos vastauksista ja onnea sinnekin!

    Äänestä

Joo, nuo kaikki oireet tulee juuri pilereitten lopettamisen myötä. Et siis ole raskaana. Minulla nimittäin kävi just samoin; rinnat aivan mielettömän arat, vatsaa vihloi, oli etova olo. Kaikki tuo tuli tyhjennysvuodon jälkeen. Nyt kaikki tasaantunut, ei mitään 'oireita' enää. Vauvaa tässä kanssa kovasti toivoisin. Onnea sinulle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Angel-84 kirjoitti:

Lopetin pillerit 3 viikkoa sitten ja nyt on koko ajan alavatsa turvoksissa ja kipeä,päätä on vihlonut välillä (ikinä ei ole särkenyt päätä) ja nyt parin päivän sisällä nännit ovat tullet aroiksi.Onko muilla ollut samanlaisia oireita pillereiden lopettamisen jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu