Kertokaa et mitä mieltä olette Levistä,
oletteko käynyt ja koska viimeksi?
Mitä mieltä olitte paikan palveluista?
Mikä siellä on hyvää ja mikä huonoa?
Oon itse menossa ko. paikkaan ensi keväällä..
oletteko käynyt ja koska viimeksi?
Mitä mieltä olitte paikan palveluista?
Mikä siellä on hyvää ja mikä huonoa?
Oon itse menossa ko. paikkaan ensi keväällä..
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen käynyt Levillä aiemmin useinkin, nyt en pariin vuoteen. Lomakylätunnelmaa, laskettelijalle ihan mukavat rinteet. Kylpylä.
Itse suosin Yllästä.
paikkana ihan jees. oon käyny muutaman kerran
ja keväällä menossa taas. dikkailen enemmän leviä
kun yllästä.
moi!
oltiin vaimon kanssa viime kevättalvella levillä..ja poika joka oli 7v, paikka mielestämme paljon parempi kkuin esim.ylläs jossa olemme ollet 3 edellistä kertaa, siitä johtuen parempi,että laslettelu on mielekkäämpää kun rinteitä paljon , ei kyllästy,ja siirtyminenkin yläkautta käy paljon luontevammin kuin esim 10v sitten siellä levillä,,,nyt ei tarvi juuri "potkutella laudallakaan vaan voi oikein laskee:-)rinteeltä toiselle. Ruokailtuu tuli lähes joka päivä Myllynäijässä..ehkä siksi, että kohtuu hintaista ja oli helpppo mennä :-))muta itse suosin leviä,,,ensi keväänä mennään Pyhälle katsomaan sekin mesta:-))on kuulemma sekin kehittynyt aika paljon..siis pyhä:-)
Rinteet muuten hyvät mutta parhaat ( 5 ja 6 ) aukeavat vasta hiihtolomille. Ei valaistuja joten ennen ei kuulema voi avata. Lisäksi leviltä uupuu tuolihissit. Kabiini paransi tilannetta mutta seuraava investointi tulisi ehdottomasti olla kunnon tuolit eturinteeseen ja Taaloon.
Ruokapaikkoja todella runsaasti ja hyviä, ovat tosin hieman kalliita joten joka ilta ei voi syödä ulkona. Ehdoton ruokapaikka Hullun Poron kammi. Uusi syksyllä avattu Panimon alakerran ravintolakin oli muuten hyvä mutta viinivalikoimaa tuli olla muutakin kuin 1 punainen ja 1 valkkari omat tilaviinit. Murtsikkalatuja sen verran kuin normaali hiihtäjä viikossa jaksaa hiihtää. Hiihtoladut on Ylläksellä mielestäni kuitenkin paremmat.Iltaelämää Levillä enemmän kuin käydä jaksaa.
Levi on ehdottomasti Suomen paras laskettelumesta. Siellä tulee käytyy n. 2 kertaa talvessa viikon kerrallaan. Rinteisiin ei kyllästy ja aina löytää ruuhkattoman mäen, vaik olis ruuhka-aikakin. Pysyy vaan sillon pois etu- ja etelärinteistä, ni ei mee hermot!
Myllyn Äijä on aivan ehdoton! Poronkäristys ja porotasku ihan ykköset! Kannattaa tosiaankin maistaa!
Hinnat Levillä on noussu viime vuosina ihan pilviin! Se paisuu jo vähän liiankin paljon. Täks vuodeks tais aueta 3 uutta pientä hotellii... Hauskaa siellä on aina!
Onhan Levi Suomen hiihtokeskuksista kaikista kehittynein paikka.. Ite pari kertaa käyny..viikon viettäny Levillä keväällä 2000 ja 2002.. ja aina on ollu hauskaa :) Rinteitä kaikenlaisille laskijoille, ja haastettakin löytyy tavalliselle laskettelijalle. Mielestäni iltaelämän paljous riippuu siitä, minkä ikäinen on..Varmaan kolmekymppisille paikkoja riittää,
mutta ei siellä oo mitään tekemistä jos on alle 25.