Hotelli Lontoosta

Moro! Olen lähdössä 1½ kk:n päästä Lontooseen. Tarkotus olisi saada suht mukava hotelli, mutta kuitenkin edullisin kustannuksin. Olemme kolmisen yötä ja majoittumisen hinta saisi max olla 300€/3 pvää. Regent Palace tuntu olevan ihan ok, mutta kun ei noista tiedä. Eli TE jotka olette olleen Lontoossa ja tiedätte jotain näistä hotelleista niin kirjoitelkaa.

Niin ja hotelli saisi mieluusti olla ytimen läheisyydessä. Linkit tiedän, mutta kokemuksia kaipaisin... Kiitos! ;)
61400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Itse olin 7 yötä hotellissa ja se maksoi about 240e. Hotelli oli bayswaterissa ja itse tykkäsin paikasta! Shoppailukaduille oli ehkä 2-3km. Mutta metrot ja bussit kulki ihan keskustaan. Hotelli oli lords hotell. Hintaan sisältyy myös aamupala (pari sämpylää, kahvi,mehu,tee... voi myös ostaa vaikka muroja tai munakasta)

Äänestä
  • mistä tuolta hottelin sivuilta tollanen hinta löytyy?
    mä en löytäny mitää noin halpaa.. :D
    kiitti jos kerrot, itekin etin halpaa majoitusta.

    Äänestä

Pricelinessa tarjotaan "omaa hintaa", ensin valitaan kaupunginosa ja hotellin tähtiluokka. Hotelli ostetaan "sokkona" eli saat tietää hotellin nimen vasta varattuasi sen (ei saa perua enää varauksen jälkeen). Itse sain **** Thistle Marble Arch-hotellin (sijainti korttelin päässä Oxford streetilta Hyde Parkin kulmassa) huhtikuun loppuun 2 hh hintaan USD 60 USD 12 veroja =USD 72/yö eli huomattavasti halvemmalla kuin mistään muualta. Kannattaa ensin tarjota melko alhaista hintaa vaikka ohjelma herjaa että tarjouksella on huonot mahdollisuudet päästä läpi.

Äänestä

Olin juuri viime viikolla kolme yötä Regent Palacessa ja suosittelen. Kannattaa muistaa kuitenkin, että siihen hintaan tuolla sijainnilla ei voi saada kovin tasokasta.

Huone oli siisti ja kahden hengen tavarat mahtuivat hyvin. Meillä oli oma kylppäri (osa huoneista on jaetulla suihkulla/vessalla), joka sekin oli vallan hyvä.

Tietty, jos esim. seuraavat asiat häiritsee, niin en suosittele: suihku on pultattu kattoon, hieman nuhruinen kokolattiamatto, ikkunoista veti ja hieman ummehtunut tuoksu eli hyvin samanlaista kuin brittiläiset keskitason kodit yleensäkin ;)

Mutta kuten sanottu, niin sijaintiin nähden hinta-laatu suhde erittäin kohdillaan mielestäni.

Äänestä

Travelodge (www.travelodge.co.uk) Liverpool Street. Oltiin 3 yötä ja voidaan suositella. 26 puntaa / yö kahdelta. Hotelli erittäin siisti, huone sopivan kokoinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


london kirjoitti:

Moro! Olen lähdössä 1½ kk:n päästä Lontooseen. Tarkotus olisi saada suht mukava hotelli, mutta kuitenkin edullisin kustannuksin. Olemme kolmisen yötä ja majoittumisen hinta saisi max olla 300€/3 pvää. Regent Palace tuntu olevan ihan ok, mutta kun ei noista tiedä. Eli TE jotka olette olleen Lontoossa ja tiedätte jotain näistä hotelleista niin kirjoitelkaa.

Niin ja hotelli saisi mieluusti olla ytimen läheisyydessä. Linkit tiedän, mutta kokemuksia kaipaisin... Kiitos! ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu