Toivottavasti muutkin ovat päässeet joskus nauttimaan tuosta ihanasta yhdistelmästä: pienet lapset ja pentu. Totta on ihanaa tuo lapsen antaumuksellinen rakkaus eläintä kohtaan, mutta kun ei itse aina tiedä kumpaa komentaisi ensin: pentua villitsevää lasta vai lapsesta villiintynyttä pentua. Lähtökohta ja lopputulos on sama; kumpikaan ei sopimuksista ja sanomisesta huolimatta ymmärrä mikä meni väärin.
Vaan oppia ikä kaikki. On hienoa nähdä kuinka aito on lapsen ja pennun ilo nähdessään toisensa...vaikka vasta olisi tassun raapaisut hieman itkettäneetkin :o)
Vaan oppia ikä kaikki. On hienoa nähdä kuinka aito on lapsen ja pennun ilo nähdessään toisensa...vaikka vasta olisi tassun raapaisut hieman itkettäneetkin :o)
Vastaukset 1
Vanhimmat
poika ja 5-kuinen musta chow pentu ovat ihania yhdessä.Pentu on syntynyt vanhaksi,on kuin 10 vuotias tantta,ja poikani käyttää murua usein tyynynä,eli katselee teeveetä maaten koiran vieressä pää murun vatsan päällä =)Muutoinkin pienin saa koiralta hyväksynnän vähän kaikkeen toimintaan mitä itse koitetaan kyllä kieltää,mutta jos muru makaa sohvan edessä yrittää poika käyttää sitä rappusena kiipeily-yrityksissään,koira ei korvaansa lotkauta.Toisen pennun kanssa joka on hyvin kiltti myös,mutta eläväisempi ei poika puuhaa oikeastaan mitään.