MEKSU YKSKSKS 4PYÖRÄSLADIIN,MITÄÄ EI VOINU MUT ESP:LLÄ MATKA JATKUI JEE!SIISTISTI NAPPAS HALTUU=)
"SLADI"
lähti
4974
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos auto lähtee ihan yllättäen nelipyöräluistoon kannattaa varmaan miettiä, onko ihan pätevä kuljettamaan autoa... Mutta kaipa se esp on suunniteltukin sellasia kuskeja varten, joilta auto karkaa yllättän lapasesta.
Joo, näitähän varten pitää teitäkin suolata alvariinsa, kun eivät osaa ajaa liukkaalla kelillä. Heti kun tulee vähänkin lunta, niin pelti kolisee ympäri Suomea. Pitäis osata sovittaa ne nopeudet vähän niinkuin kelien mukaan, mutta ei: pitää aina vaan päästä yhtä kovaa satoi tai paistoi ja aina on niin helvetin kiire.
että se oli esp, vaikka autoilus olis ollu korkeeman käres.:D Ei kannata leikkiä jos ei oikeastaan osaa. Talvi autoilu kannattaa aloittaa vaikka vanhalla takavetoisella escortilla jossa on esabin lukkoperä. Jos sen pitää kunniakkaasti tiellä, niin osaa nykyauton esp:tä arvostaa.
Ajeta talvella kaikki kurvit kaasulla, eikä vapaalla liu´uttelemalla! Jos koko talven selviää ilman penkkaa, rotvallia tai toisen auton hellää syliä, niin nauraa etuveto-ESP:lle! Sillähän ei nyt suoraan sanottuna tee mitään, ellei sitten aja aamuisin toinen aivopuolisko unessa! =)