Kävin optikolla ja sanoi minulla olevan kauko(?) hajataittoa. Oireina olivat esim. ajoittain tekovalossa huoneen hämärtyminen/tummuminen ja luetun tekstin lievä sumentuminen, jolloin joutui aloittamaan rivin joskus uudelleen.
Hajataittoa oli kuulemma 1. Suositteli aluksi 0.5 -lasit. Sanoi että liikkeen "perus"lasitkin käy, tai sitten hienommat ja kalliimmat. Peruslasit maksaisivat alk. 200e. En tullut kysyneeksi, että käykö ns. Tiimarin halvat lasit . Mitä mieltä olette, käykö? onko niistä terveydellistä haittaa?
Halpis lasit hajataittoon?
M.A
2
972
Vastaukset
- linssit ei ole oikeat
onko niissä tiimarin laseissa edes hajataiton korjausta hajataitto pitää korjata jokaiselle, yksilöllisesti linsseihin.itse ostin tuossa hajataitolle korjatut lasit 360 e sangat jotai perus 100e linsseillähän se hinta on.
- Rakas
Kaikki valmislasit, -Tiimari, -Motonet, -Biltema, R-Kioski, -Apteekki lasit eivät ole silmälaseja.
Ne ovat eri voimakkuuksisia suurennuslaseja.
Silmälaseja myydään ainoastaan optikkoliikkeissä.
Ne tehdään aina yksilöllisesti.
SINULLE henkilökohtaiseksi apuvälineeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1496459- 322312
- 1872089
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101333Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.821263- 731067
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241047Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,25987Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44951Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke10838