Olen imettänyt vauvaani nyt puoli vuotta. Maito on nyt muuttunut vihreänsävyiseksi. Tietääkö kukaan, mistä moinen väri johtuu? Syön monipuolisesti. Vauvalla on ilmavaivoja, rinnoista suihkuaa maitoa paineella.
maidon väri
rimpula
41003
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tisseistäsi taitaa tulla ville vallattomia :p
Lopeta dokaaminen...
Eiköhän se vain ole jo niin laihaa maitoa tuossa vaiheessa. Muistelisin, että omakin maito aikanaan meni aika vetiseksi.
olen itse imettänyt muutaman viikon vasta ja tuntuu et maitoa ei tule oikeen yhtään ja se on väriltään sellasta jännän harmaata ja siitä näkee läpi, jääkaappiin kerran pumppasin niin sielä oli mennyt kahteen kerrokseen se maito, alhaalla ol niiku vettä ois ollu ja yläpuoli sellasta pilaantuneen näköstä maitoa, en sitä kyl vauvalle antanu..:) mut miettiny et mistähän tää johtuu, varmaa pitää neuvolasta kysästä
maitoa se on. kun se kylmenee niin maidon rasva nousee pintaa ja laihaa maitoa alapuolelle..kun lämmität sen niin tasoittuu..turhaan heitit pois.lueppa imetystukilistan sivulta maidon laadusta niin se voi olla vaikkapa minkä väristä.