80-luvun iskelmät

Voisiko joku kertoa onko täällä mahdollisuus saada jotenkin imuroitua kevyttä musiikkia 80 luvulta? Jamppa tuominen, Matti esko ym..
3825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

... minun puolestani aivan sama imuroidaanko netistä jotain ulkomaalaista rymypoppia, mutta ei nyt sentään suomalaisia "klassikoita". Osta levysi kaupasta, perskeles! Näitä 80-luvun iskelmiä saa tosi sopivaan hintaan esimerkiksi Anttilasta.

Äänestä

Lataa itsellesi vaikkapa iMesh-imurointiohjelma. Sen avulla löytyy melko hyvin kotimaista iskelmää ihan laidasta alitaan.

Äänestä

Olen ollut erittäin ilonen siitä, että kotimaiset levy-yhtiöt ovat ryhtyneet siirtämään varastoidensa kätköissä pölyttyviä masternauhojaan cd-levyille. Siitä kiitos heille.
Uskoisin, että on kuluttajan etu ostaa ko. musiikki kaupasta, niin ehkä saamme myös tulevaisuudessakin nauttia näistä edullisista 'aarteista'.

www.wihtori.com

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiedosta kiitollinen kirjoitti:

Voisiko joku kertoa onko täällä mahdollisuus saada jotenkin imuroitua kevyttä musiikkia 80 luvulta? Jamppa tuominen, Matti esko ym..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu