Ollaan suunnittelemassa mökin/lomahuoneiston vuokraamista Tirolista tai Itävallan länsiosasta, mukana olisi 2 alle kouluikäistä lasta. Ajankohta kesäkuun loppu. Netissä on paljon tarjontaa esim. Interhome, mutta osaisiko joku suositella omakohtaisten komemusten perusteella tiettyä kohdetta/mökkiä/vuokranantajaa?
Mökki Tirolista
4
1079
Vastaukset
- kesän
perusteella voin suositella Interhomen kautta varaamaamme huoneistoa Tirolista. Imst A6460/650B.
Sijainti Roppenin pikkukylässä. Parvekkeelta komeat näkymät etelään vuorille. Alakerrassa asustelee omistajamummeli, josta ei paljon vaivaa. 3 makuuhuonetta, kunnon keittiö ja kylppäri. Tilaa riittää. Kylän reunalla, paikallisasutuksen keskellä. Hyvä sijainti, josta voi tehdä retkiä esim. Silvrettaan, Innsbruckiin, Timmelsjochiin ym.
Mummeli pesi viikon pyykit parilla eurolla. Lähin ruokakauppa tosin jotain kilometrin päässä kylän keskustassa. Muuten OK.hain toissavuonna kirjoitti:
http://www.interhome.de/ferienhaeuser/wattens-36.html
http://www.ferienhausmiete.de/ferienhaus_suche1000.php?land=5
Näittää tosi kivalta http://www.interhome.de/ferienhaeuser/ferienwohnung_in_imst-38.htmlwww.appart-hartmann.at Oltiin kesällä 2004, maksoi 65e/vrk/ 55m2.tosi hyvä,hyvällä paikalla,kävimme esim Gardalla, kun tahtoi sataa harvase päivä Kirchbergissä.
- mambo
Interhomen kautta löytyi mukava huoneisto Scwazin läheltä pienestä Terfensin kylästä. Aivan vieressä pieni kyläkauppa ja kahvila. Schwatziin todella lyhyt matka, jossa on isompiakin ruokakappoja tms. Upeat maisemat ja loistavat pyöräily- ja patikointireitit!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1297676Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937244Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit307170Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66340Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736321Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465458Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa705313Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475180Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv194985