Päiväkoti

päiväkotiin matka vie

ja pienten ryhmä,ikäjakauma 1-3v.Onko joku ollu töissä tämmösessä ryhmässä ja millaiset päivät on suurinpiirtein?Itse menen sijaiseksi päiväkotiin,töissä en ole ollut koskaan päiväkodissa,niin kiinnostaa tietää.

4

644

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oon ollu päiväkodissa töissä useissakin päivä alkaa yleensä aamupalalla sit on vuorossa leikki tai askartelua sit mennään ulos sit onkin ruoka ja päiväunet kun herätään on leikkiä ja välipala sit taas leikkiä ja ulkoilua sit kotiin kuka haetaan koskakin.siinä päivänkulku suurinpiirtein. siis mä ainakin oon tykänny aina olla päiväkodis töis

      • aloittaja

        tiedosta,näen suurinpiirtein päivän rytmin.paljonko sulla pn tuntipalkkaus/kuukausipalkkaus suurinpiirtein?


      • aloittaja kirjoitti:

        tiedosta,näen suurinpiirtein päivän rytmin.paljonko sulla pn tuntipalkkaus/kuukausipalkkaus suurinpiirtein?

        en oikein tarkasti muista mun palkkaa mut suurinpiirtein 1500e/kk miinus verot ei mikään hirmuinen kohtalainen mut se on pääasia että viihtyy.
        ja mä todella tykkäsin siitä työstä.
        koska sä muuten alotat työt?onko pitkä sijaisuus?


      • pääsiäisen jälkeen
        hansu kirjoitti:

        en oikein tarkasti muista mun palkkaa mut suurinpiirtein 1500e/kk miinus verot ei mikään hirmuinen kohtalainen mut se on pääasia että viihtyy.
        ja mä todella tykkäsin siitä työstä.
        koska sä muuten alotat työt?onko pitkä sijaisuus?

        ensi viikolla,sijaisuus on 3 viikoa ainakin aluksi,jatkosta en tiedä tuleeko,toivottavasti tulee enempikin sijaisuuksia.Ihan kiva päästä töihin,kun työttömänä ollut yli puoli vuotta.Eivät tahtoneet saaha sijaisia,piti käyttää sukusuhteita hyväksi,oma äiti on siellä töissä,mutta onneksi eri osastolla.Sittenpähän se näkee kun kokeilee!Tietysti vähän jännittää mennä sinne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      148
      3299
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      59
      2638
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      30
      2080
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      130
      1667
    5. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      83
      1514
    6. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      77
      1498
    7. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      365
      1445
    8. Kerro mulle mitä pitäs tehdä

      Sun mielestä? Anna neuvo?
      Ikävä
      91
      1150
    9. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1115
    10. On tullut aika lukita kaupunginjohtajan ovi, ja hlö pihalle

      Ei kahta eikä yhtäkään selitystä, ylimielisyys on kääntyi varomattomuudeksi, ja kaupungin jo ennestään kuihtuva talou
      Pyhäjärvi
      195
      1086
    Aihe