mies onko seksi

rakkautta???????

niin että onko se seksi rakkautta??

15

2272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kolli Kellinen

      Ei ole, seksi on seksiä. Mutta rakastuneena seksistä saa enemmän irti.

    • Seksi on seksiä ja rakkaus on rakkautta. Tosin väitetään, että miehet antavat rakkautta saadakseen seksiä ja naiset antavat seksiä saadakaseen rakkautta.

      • tipu

        Mutta voiko olla niin, että mies antaakin seksiä saadakseen hellyyttä?


      • tipu kirjoitti:

        Mutta voiko olla niin, että mies antaakin seksiä saadakseen hellyyttä?

        En ole koskaan kuullut moisesta, mutta tokihan se mahdollista on. Nykyisessä tasa-arvomaailmassa sukupuoliroolit ovat jo muutenkin niin sekaisin. Ja mikäs siinä, kunhan eivät meidän perheessä mene sekaisin.


      • Ei ei ei!
        tipu kirjoitti:

        Mutta voiko olla niin, että mies antaakin seksiä saadakseen hellyyttä?

        Seksillä ei ole oikeastaan mitään tekemistä miehen kanssa. Se on kikkeli joka haluu seksiä. Se valittaa aina kun ei saa. Pakko harrastaa seksiä ettei kikkeli kokajan valita.


    • Särmätyräkki

      Miehelle seksi on rakkautta. Mies avautuu rakkaudelle seksin kautta - kun nainen hyväksyy hänet ja antautuu hänelle. Sen jälkeen mies rakastaa.

      Nainen avautuu seksille rakkauden kautta - kun mies hyväksyy hänet päästämällä naisen lähelleen ja pitämällä hyvänä. Sen jälkeen nainen haluaa seksiä.

      Näissä tunteissa tietysti pitää olla taustalla aito välittäminen ja kemia. Miehet ja naiset ovat seksi- ja rakkausasiassa erilaisia. Siitä ne ongelmatkin syntyvät. Vai onko näin?

      • sex=rakkautta

        ja nimenomaan miehelle!!


      • Sepe.
        sex=rakkautta kirjoitti:

        ja nimenomaan miehelle!!

        ei kannata uskoa. Toki voi niitäkin olla, jotka kokevat asian olevan niin.

        Tuolla sex=rakkaus logiikalla sitten rakkauden määrä riippuu suoraan seksin määrästä, joten paaaaaaaaaljon seksiä=paaaaaaaaaaaaljon rakkautta ja vähän seksiä vähän rakkautta.

        Entäpä jos miehelle tulee elimenpoisto-operaatio ja seksi loppuu, niin kuuluukohan silloin selitysä, että en rakasta enää, koska en voi harrastaa seksiä.

        Tätä asiaa kyllä vääristää totaalisesti se, että seksi mielletään melko suoraan sukupuoliseen kanssakäymiseen, mutta todellisuudessa se on paaaaaaaljon laajempi asia.


      • Alberoni-fani

        ehkä olet lukenut myös Alberonin erotiikan? Se on loistava kirja liittyen tähän keskeiseen eroon.


    • kyllä

      Ehdottomasti on!

    • Sepe.

      rakkauteen, mutta rakkaus ei välttämättä seksiin.

    • dayum

      ...abcdefghijklmnopqrstuvwxyzåäö

    • Rakkaus ei ole seksiä, eikä seksi ole rakkautta.
      Rakkautta voi olla myös ilman seksiä ja seksiä ilman rakkautta. Minkähän takia naiset yleensä sotkee nuo kaksi asiaa toisiinsa?

      • VOI OLLA

        SEKSIÄ ILMAN RAKKAUTTA..OLEN NAINEN.


    • Jossu_

      Eli siis seksiä voi "harrastaa" vaikka ei rakastakaan, niin ja molemminpuolin, sekä mies että nainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      52
      4528
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      149
      4187
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3832
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      125
      3790
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      43
      3615
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      77
      3453
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3021
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2875
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2696
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2394
    Aihe