Tulevaa TTK-juontajaa on pohdittu ja arvuuteltu sen jälkeen, kun Vappu Pimiä kertoi lopettavansa Tanssii Tähtien Kanssa -suosikkiohjelman juontajana.
Nimiä on heitetty ja listoilla ovat olleet mm. Susanna Laine, Kirsi Alm-Siira, Ellen Jokikunnas, Marja Hintikka ja Jaana Pelkonen. Vkonloppuna tv:ssä Ernest Lawson juonsi Lastenklinikoiden hyväntekeväisyyskonsertin yhdessä Kirsi Alm-Siiran kanssa.
Voisiko tässä olla seuraava TTK-juontaja, mitä mieltä olet?
Lue juttu:
https://www.suomi24.fi/viihde/voisiko-tassa-olla-uusi-ttk-juontaja-ernest-lawson-saa-rinnalleen-sunnuntaina-tv-ssa?s24
Voisiko tässä olla seuraava TTK-juontaja, mitä mieltä olet?

27
1027
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei kukaan näistä. Eikö parempia löydy.
- Anonyymi00002
Viivi Pumpanen
- Anonyymi00003
Hmm.Vakka itse kantensa valitsekoon.
- Anonyymi00004
Ei ainakaan toivottavasti Kirsi Alm-Siira. EiEi
- Anonyymi00005
Onko pakko olla joku noista Joniinnähdyistä Jokapaikanhöylistä🫡
Laittakaa julkinen haku pystyyn ja ottakaa vaihteeksi joku raikas uusi juontaja. Ja vois olla mieskin? - Anonyymi00006
Susani Mahadura, Viivi Pumpanen näytti kun Kirsillä ja Erkulla ei kemiat toiminut
- Anonyymi00007
Lopettakaa mielummin koko ohjelma!!!
- Anonyymi00008
Se poispotkittu MISSI
uudeksi juontajaksi. - Anonyymi00009
Mitään uutta juontajaa ei tule. Koko ohjelma lopetetaan. Pimiää kun ei kukaan voi ikinä korvata. Ohjelman katsojaluvut ovat myös pienentyneet vuosi vuodelta. 😉
- Anonyymi00010
ei ainakaan Susanna Laine, eikä Kirsi Alm-Siira.
- Anonyymi00024
Susanna Laineen äänenkäyttö on kun suoraan helvetistä.
- Anonyymi00011
EI ainakaan Hintikka.
- Anonyymi00012
Niko Saarinen sopisi parhaiten tuohon ohjelmaan juontajaksi....🤣🤣🤣
- Anonyymi00018
Nikon puheet on vielä enemmän kaksimielisiä kuin esim. Uotisen. Eli ei jatkoon!
- Anonyymi00013
emme halua katsella enää vapun naamaa. oli kiusannut rankasti jasmin vähäkangasta. häpeä sinä vappu!!
- Anonyymi00014
Onko Jasmin jättänyt vuosien aikana ketään kadehtimaansa julkisuudessa olevaa naista haukkumatta? Esim. vuonna 2012 haukkui Miss Suomi -osallistujatkin.
- Anonyymi00017
Anonyymi00014 kirjoitti:
Onko Jasmin jättänyt vuosien aikana ketään kadehtimaansa julkisuudessa olevaa naista haukkumatta? Esim. vuonna 2012 haukkui Miss Suomi -osallistujatkin.
Se on haukkunut ja irvaillut instassa jopa Sofia Belorfille vaikka ovat molemmat aika samantyylisiä naikkosia. Tukiainen oli sanonut Jasminia ystäväkseen niin Jasmin oli kysyttäessä vastannut että "en tunne kohu-Johannaa".
- Anonyymi00019
Anonyymi00014 kirjoitti:
Onko Jasmin jättänyt vuosien aikana ketään kadehtimaansa julkisuudessa olevaa naista haukkumatta? Esim. vuonna 2012 haukkui Miss Suomi -osallistujatkin.
Hymyssä on juttu kesäkuussa 2013 otsikolla "Jasmin Mäntylä sossuhuijauskohuun: Minulla ei ole salattavaa" ja sitten jutussa on kuva jossa Jasmin istuu täysin alasti lattialla.
- Anonyymi00020
Anonyymi00014 kirjoitti:
Onko Jasmin jättänyt vuosien aikana ketään kadehtimaansa julkisuudessa olevaa naista haukkumatta? Esim. vuonna 2012 haukkui Miss Suomi -osallistujatkin.
Vuonna 2012 kisan voitti Sara Chafak eli olisiko haukkumisen voinut käsittää jopa rasistiseksi? Myös samaan aikaan mediassa innokkaasti vaikuttanut muiden haukkuja Berg haukkui missit nimenomaan vuonna 2012 että eivät eroa turhista julkkiksista. Ensimmäiseksi perintöprinsessaksi tuli Sabina Särkkä.
- Anonyymi00015
Sanna Akiola ilmoitti julkisesti että TTK juontajan tai tuomarin paikka kiinnostaa.
- Anonyymi00016
Korjaus eli siis Saana Akiola ei Sanna.
- Anonyymi00021
Jos Anssi Heikkilä ei jatka enää opettajana niin voisi tulla Saanan pariksi juontajaksi tai sitten Uotisen tilalle tuomariksi.
- Anonyymi00022
Saana ja Anssi juontajiksi ja aina ohjelman aluksi he voisivat yhdessä esittää jonkun tanssin.
- Anonyymi00023
Missään tapauksessa AlmSiira ei sovi tähän ohjelmaan, tarvitaan kaunis ja sujuvasanainen henkilö tähän pestiin.
- Anonyymi00025
Antti Holma, Christoffer Strandberg, Ella Kanninen, Ellen Jokikunnas, Maria Lund ja Mikko Silvennoinen sopisivat TTT-juontajiksi erinomaisesti. Heitä on ilo katsella ja kuunnella, koska heillä on sydämen sivistystä, pilkettä silmissä ja erinomaisen kaunis puhetyyli. Heidän ei tarvitse tyrkyttää itseään joka käänteessä esille, koska he osaavat antaa tilaa ohjelman varsinaisille esiintyjille. Lisäksi he ovat hauskoja.
- Anonyymi00026
No ainakin melko varma kultainen venla voittaja juontajien sarjassa koska Katja Ståhl jätettiin pois kokonaan. Kaikki keinot käyttöön
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa13060Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.72114Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1121732Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101056Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450972Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn129946- 35754
- 50687
- 66675
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30635