Onko lippujenvälittäjä travellink turvallinen ja luotettava? Tuntuu että niiden nettisivuilla on vähemmän tietoa kuin muiden (esim. kilroy tai e-bookers)...Uskaltaako sitä kautta ryhtyä lippujen ostoon?
Travellink
luotettava?
96001
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
>Tuntuu että niiden nettisivuilla on vähemmän tietoa
>kuin muiden (esim. kilroy tai e-bookers)...
Miten turhan höpinän määrä korreloisi turvallisuuden tai luotettavuuden kanssa?
Tavellink on jättimäisen Amadeus-välitysjärjestelmän omistama.
Ellei siihen voi luottaa niin ei yhteenkään
matkatoimistoon Suomessa.
Sitten ei voi luottaa mihinkään. Varasimme hotellin, jossa oli ilmainen peruutus määräpäivään mennessä. Peruutimme tilauspäivänä ja lasku oli 60 e. Ei auttanut vaikka lähetti kopion kyseisestä kohdasta. Bookin.comin kanssa ei vastaavaa ole ikinä sattunut!
Travellinkin kautta on onnistunut lentolippujen varaaminen monta kertaa ilman ongelmia. Oletkohan lukenut ehdot? Pitää myös luottaa itseensä ja omiin päätöksiin. Liittyykö edes peruutus Travellinkiin enää mitenkään?
Ihan yhtä hyvä Travellink on kuin kaikki muutkin. ei niissä eroja ole.
Itse käytän vain Travellinkia, kun otan lento hotellin. Pidän siitä, että tarjotuista hotelleista tulee saman tien tarkat tiedot ja selvät huonevaihtoehdot, mukaanlukien myös hotellin etäisyys lentokentästä ja joistakin muista kohteista ja rakennuksista. Palvelu on pelannut, tarvittaessa myös puhelinneuvonta.
Tämä ei ole mainos. Tämä on vain oma kokemus ja arvio.
Travellink OK, tein sen kautta varaukset lennoille. Ota huomioon vain, etta he hyvaksyvat vain SUOMESSA olevan pankkikortin maksulle, ei mitaan ulkomailla olevaa international pankkikorttia. Outoa vaan totta.
Minä varaan hotellin aina booking.com :in kautta ja lennot sieltä mistä halvimmalla saan. Vältän kuitenkin epämääräiseltä vaikuttavia välittäjiä, varsinkin sellaisia joista on liikkeellä paljon negatiivista palautetta. Koska halvimpiin lentoihin ei koskaan sisälly rahojen palautusoikeutta ja muuttamisoikeuskin harvoin niin koen järkevämmäksi pitää varaukset erillään. Travellinkin kautta uskaltaisin lennot varata vaikken aiemmin ole koskaan välittäjää käyttänytkään.
Älä vaan osta! Saat sanoa rahoillesi hyvästit ja matkasi peruuntuu! Ja turha yrittää pyytää tältä lafkalta mitään hyvityksiä.