Pelasin pitkästä aikaa tota ykköstä ja oon nii tottunu jo kakkoseen,et haluisin tehä lapsia. Voiko niitä tehä ollenkaan? Jos voi niin miten? Siis ykkösessä.
Deluxe edition
apuvaaaa
5183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tottakai voi, mutta rakastuta simit ensin toisiinsa,kunnes toinen kysyy että pitäisikö hankkia lapsi, sitten jos pistät kyllä niin pian ilmestyy vauva, joka on kehdossa.
Tack för hjälpen :D
(otsikko)
Mulle käy joskus niin, että joku soittaa ja kysyy jotain (en tiiä mitä, koska mun on Venäjäks, siis sims 1) ja vastaan aina kyllä (olikohan se ja, se kyllä, en muista, kun on jo niin pitkä aika, kun pelasin), niin sit sain lapsen. En kyl tiiä, mitä sillepitäs tehä.. Hoidan sitä, mut nehän ei voi kasvaa.. ;( ja sit aina, siis aina tulee sosiaalityöntekijä ja vie sen lapsen pois ;( YHYY!
eli on 3 tapaa tehä sims 1 lapsia 1: joku soittaa ja kysyy haluatko adoptoida lapsen 2: rakastutat ne ja laitat niin monta kertaa suutele niin toinen kysyy tehdäänkö lapsi ja kolmas: ostat sydän sängyn ja laitat kytke värinä ja laitat toisen simin siihen viereen niin tulee sen tietoihin että pelelehdi (en varma)