Pääsiäinen?!?!

Bonaparte

Keväinen on järjen juoksu;mielessä vain munan tuoksu. Pääsiäinen on aikaa munan ja mämmin; muna kova, mämmi lämmin. Molempia kohtuudella! Mukavaa munajuhlaa!

6

21945

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pistänpä muutaman kun ovat nyt niin ajankohtaisia :)
      Ovat suunnilleen 3 tekstiviestin pituisia.

      Kana tietä kulkee sipsuttaa, tie on liukas jalka lipsuttaa.
      Vastaan tulee jyrä suuri, kävipä kanalla huono tuuri.
      Jyrän alle kana jää, pyörän alta näkyy pää.
      Jyrä painaa vauhdilla hanaa, ei se huomaa pientä kanaa.
      Kun kana pääsee jyrän alta, tuntuu olo mahtavalta.
      Sulat pöyhii ja kuntoon laittaa, päänsä somasti kenoon taittaa.
      Kun on kunnosa viimeinenkin sulkatukko, huokaa kana:
      ohhoh, olipa kerrankin kunnon kukko!"

      Virvon varvon kännykällä,vitsaa ei oo, mutta väliäkös sillä. Palkkaa Mie en tästä pyyä. SAAT ne munat yksin syyä! :)

      Virvon varvon vitsasella
      Paukuttelen pajusella:
      Sula läski lyllymästä
      liha liika lellumasta
      ihra kaikkoa kavala,
      suksi suohon selluliitti!
      Hyvää Pääsiäistä !:)

      Virvon varvon kännykällä, kosk' ei luutaa noidall' tällä. Toivon, että loitsu tää päivääsi voi piristää. Taoin sulle kevään rintaan, jotta nousis ilo pintaan.

      Keväinen on järjen juoksu;mielessä vain munan tuoksu. Pääsiäinen on aikaa munan ja mämmin; muna kova, mämmi lämmin. Molempia kohtuudella! Mukavaa munajuhlaa!

    • Olen tietämättäni sairastanut lintuinfluenssaa jo vuosia... tiputanssia on tanssittu, kiiltävän perään olen kuin harakka, munien päällä on tullut maattua, joskus tunnen itseni pöllöksi, äimän käkenäkin on heiluttu, peiliin kun katson sieltä näkyy huuhkaaja Ja eteläänkin tekee mieli. Hyvää pääsiäistä!:-)

    • hihihihihi

      Mummo oli hississä kun siihen tuli hieno rouva.Mummo nuuhkaisi hyvää tuoksua,johon hieno rouva totesi "Chanel, 240e". Kohta hissiin tuli toinen rouva, jolloin mummo taas nuuhkaisi. Rouva totesi " Dior 360e ". Seuraavassa kerroksessa mummo jäi pois pieraisi lähtiessään ja tokaisi " Pirkka-mämmi, 2,2o " Hyvää pääsiäistä !

    • Hyvää Pääsiäistä

      Vaari se katsei ruttuista munaa ja poskille alkoi nousta punaa.
      Nuorena sillä taikoja tehtiin, likkojen kosteisiin terälehtiin.
      Nyt on ajat toiset, ei munassa ole enää riemut moiset. Eukkokin jo huuliaan punaa ja juoksee etsimään vain suklaamunaa...

    • Noita-akka

      Yksi vuosi pyöri puhelimissa Aira Samulin pääsiäisimitointi. Mistähän sen vielä löytäisi. Oli hulvattoman hauska.

    • Kerttuli**

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      69
      959
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      55
      928
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      42
      873
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      665
    5. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      664
    6. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      33
      615
    7. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      570
    8. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      44
      548
    9. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      162
      507
    10. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      5
      491
    Aihe