polttarit jyväskylässä - mitä ohjelmaksi?

bestman

Heips!

Nyt tarviaisi apua. Olen järjestämässä kaverille polttareita ja näillä näkymin olemme tulossa Jyväskylään.

Joten kertokaa hyviä ideoita mitä siellä voisi järjestää? Aika nihkeesti tuntuu löytyvän juttuja jyväskylässä järjestetyistä polttareista.

Kiitos!

10

5580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • töihin vain
    • kiipeileen

      Siis Hutunkiin seinäkiipeileen.
      Kesällä olis toki enempi ideoita...

    • Parissa paikassa

      Keilaamaan pääsee parissa paikassa.Karting -ratoja on yksi keskustan tuntumassa.
      Keilatessa voi ottaa keimoa, kartingissa ei.

    • xJaRiX

      bändikaverin polttareissa alussa käytiin karting-radalla. hauskaa!! sit myöhemmin voi ruveta ottaan kippoo jos maistuu.
      ajamaan ei luonnollisesti pääse ellei puhalla nollia, mutta kerran mulle kävi niin että oli ollut 'reipas' perjantai-ilta ja lauantaina lähdettiin ajamaan kartingia.. olisin puhaltanut varmasti väh. 0,5 promillee mut onneks ei puhalletettu.. :D

    • Netta
    • bestman

      Joo hyviä ideoita! Pistetään korvan taakse.
      Ja kyllä googletin mutta jyväskylästä ei oikein tahdo irrota mitään. Mutta kunhan nyt paikka varmistuu niin tarkemmin pitää ruveta kyselee vaihtoehtoja.

      Kiitos vastanneille ja saa vielä lisää kertoa jos jotain mieleen tulee!

    • Ei päätä täyteen

      Kannattaa olla sitten Jyväskylässä varovainen. Jos vedätte kovat kännit, olette hyvä kohde voroille. Jyväskylässä pitää aina olla ainakin pikkuisen terävänä, muuten käy nolosti. Turhan monelta kännikalalta on viety kaikki.

      • Niin niin kylläpä v....

        Jos polttariporukassa yhdellä on hassu hattu päässä niin ravintolaan ei sitten pääse. Skarpatkaa ovella, polttareista ei pidä sanoa yhtikäs mitään, muuten nousee käsi eteen.


    • artsiz

      haettiin juhlakalu postin häkkikärryllä ja jätkä sisään , kärrättiin pitkin jl:n katuja ja sil aikaa se kittas evääks annettua kossupullon puolikasta , sit mentiin eräälle terassille ja pantiin jätkä siihen aianviereen ulkopuolelle ja ruvettiin ite kittaan , reilu 3 tuntii se aneli ja lopuks raivos selvittyään et päästäkää vittuun , sit ku avattiin häkki ni se oli nii pultissa ja ryytyny et talssi himaansa ja meitähän nauratti helekutisti

      • elli11111111111

        Aika paha tämä viimeinen! heh heh... onko sulhanen jo antanut anteeksi?

        No nykysulhasille tietysti pornokaupat on liiankin tuttuja... mutta JY:ssä on nyt oikein 400 neliön uusi upea seksikauppa siinä kirkkoa vastapäätä... Anti-shop... ehkä sieltä voisi jotain kivaa uutta löytyä? Ihan asiallisesti meinaan - eli ajatellen ihan morsmaikon ja sulhasen hääyötä vaikka. ;-) Hyvät neuvothan on aina tarpeen. ;-)

        En teidä jyväskylästä, mutta Seinäjoella ainakin onnistuu mm. Lakeudessa "törkeä" jälkiruoka eli kokki tekee ainakin naispolttariporukoille banaanista ja jäätelöpalloista kivan asetelman... kermat ruiskittuna lautasen reunoille... ehkä vastaava jälkkäri voisi onnistua Jyväskylässäkin eli vaikka tissit tai pimpsa. Bestamanin kannattaa kysyä etukäteen jos syömään menette, onnistuuko.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      49
      1476
    2. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      76
      1325
    3. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      86
      983
    4. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      86
      916
    5. Kaupan työtekijä

      Kyllä on pahaa katsottavaa kun myyjällä on purtu kaula, hyvin epäsoveliasta
      Kuhmo
      13
      900
    6. Ai miehillä ei ole varaa maksaa

      Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee
      Ikävä
      186
      858
    7. Olet mielessäni

      viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s
      Ikävä
      20
      821
    8. Olen paremman näköinen kuin sinä

      Jos aletaan sille tielle mies.
      Ikävä
      82
      801
    9. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      74
      742
    10. Kaipaan seuraasi niin

      monella eri tavalla ja tasolla. En tiedä mitä tapahtui, mutta niin vain kävi että ihastuin sinuun.
      Ikävä
      17
      730
    Aihe