Mikä on vikana kun aloitan pelaamaan eräitä pelejä esim. Warcraft III Koneeni menee valmiustilaan eikä suostu toimimaan pariin päivään. Tämä on toistunut monia kertoja eri pelien kohdalla esim. Red faction ja Operation Flashpoint. Koneessani on Windows XP ja uusimmat ajurit. Näytön merkki on PHILIPS ja näytönohjain Geforce 2 MX 32MB. Prossu 900mhz ja SDRAM:ia 640... Epäilen että kyseessä on joku yhteensopimattomuus virhe. Vai mitä olette mieltä? Voitteko pliis kertoa mikä voisi auttaa?
Mikä on vikana?
Ykarkimies
2227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos mahdollista niin asenna koneeseesi jokin vanhempi esim. Win 98. Monet vanhemmat kuten Red Faction toimivat hyvin vanhemmassa ( ei XP tukea )Uudemmat taas rupeavat tukemaan ainoastaan XP tä. Olen itsekin ajatellut, että jos ostan XP:n , niin ostan uuden kiintolevyn, sillä kannatta olla molemmat windowsit. Saksalaiset etsivät XP:stä virheitä. En muista lukumäärää, mutta hirveesti löytyi. Itselläni on 98 ja kaikki menee ihan mukavasti. Muista siis että XP ei ole paras mehdollinen mainitsemiesi pelien pyörittämiseen. PS. Osaatko sinä/tunnetko jonkun kuka voi auttaa minua ( "Apua!" henri )
Ei vika ei ole XP:essa vaan tämä sama vika on ilmennyt myös win98:ssa... Tämä vika on ilmennyt jo silloin kun hankin koneen! Unohdin mainita äskeisessä että kun kone menee tilttiin eli valmiustilaan ja käynnistän koneen uudelleen ruutu menee pimmeeksi eikä kone lataa enää pidemmälle. Jos yritän käynnistää ruudun uudelleen se vain käy vihreänä ja palaa takaisin keltaiseksi... Apuaaaaa =)