Käykö Hammametissä sammon mastercard luottokortti?
Mastercard
6
618
Vastaukset
- matkaaja
saako visa electronilla nostaa automaateista rahaa samassa paikassa?
- outo juttu
kysyt kun sillä masterilla ainakin saat, lasten Visalla onkin jo eri juttu mutta kokeile, sitten tiedät.
- MATKAOPAS
Hei matkaaja! :))
KYLLÄ Visa Electronilla voi nostaa rahaa lähes KAIKISTA automaateista.
KANNATTAA KÄYTTÄÄ pankkien yhteydessä olevia automaatteja syystä, että JOS automaatti jostakin syystä "nielaisee" kortin niin sen saa pankista pian takaisin. Tällainen on harvinaista, mutta on hyvä kuitenkin ottaa huomioon.
Suosittelen sinullekin "matkaaja", Master Cardista kyselevälle antamaani vinkkiä käväistä "Yleistä Afrikan matkailusta" sivustolla, mistä halutessasi voit lukea "matkaevääksi" hyödyllistä ja paikkansa pitävää tietoa Tunisiasta :))
Aurinkoisia lomapäiviä Sinulle Tunisian Hammametiin, - ON KIVA PAIKKA! :))
Ystävällisin terveisin. :))
matkaopas
- MATKAOPAS
Tervehdys Master Card-luottokortista kysyvä!
TIEDOKSESI, että kyseinen kortti käy niin Hammametissa, Soussessa kuin Monastirissakin..:))
Oikein hyvää Tunisian lomaa Sinulle! :))
Ystävällisin terveisin. :))
matkaopas
PS. OLETKO JO LUESKELLUT "YLEISTÄ AFRIKAN MATKAILUSTA" sivustoja? Ellet, niin suosittelen kurkkaamaan "MATKAOPAS TIEDOTTAA", "KYSY TUNISIASTA M-OPAS JATKAA" ja "KYSY TUNISIASTA" matkaoppaan kirjoittamia vastauksia kyseleville Tunisiaan lomaansa suunnitteleville lomalaisille. Myös "TUNISIAN SÄÄ KEVÄÄLLÄ" otsikon alta löytyy edellämainittuja kirjoituksia, joista uskoisin olevan hyötyä Tunisiassa.. :))
"MATKAOPAS TIEDOTTAA" otsikon alta voit myös halutessasi printata suomennetun maahantulo ja maastapoistumiskortin, joka jaetaan koneessa täytettäväksi ennen maahan saapumista. Osa siitä jää passitarkastukseen ja toinen (alimmainen) osa paluumatkaa varten myös passitarkastukseen.
Tämä vinkiksi kaikille halukkaille. :)) - Tietoa tarvitseva
Miksi tuo viimeinen kirjoitus? Luulin löytäneeni oikeaa tietoa, nyt en sitten olekaan varma, että käykö Visa Electron ja MasterCard Gold. Molemmat löytyy perheestä, mutta ei ollenkaan Visaa ja matkanjärjestäjän lomaoppaassa kerrottiin, että Tunisiassa käy vain Visa-kortit.
Voi että kun nuo jonniinjoutavuuksien kirjoittajat pysyisivät poissa näiltä palstoilta :( - kokemustaon1
Ainakin Soussessa, Monastirissa ja Tunisissa (oletan että myös muissa isommissa kaupungeissa) käy visa electron. Soussessa ja Tunisissa olen monesti nostanut rahaa automaatilta visa electronillani. Ainut huono puoli on se, että automaatilta nostaessa pankki tai mikä systeemi siinä nyt onkaan, nostaa samalla tietyn prosentin aina "välistä" ikään kuin maksuna siitä nostosta. Ei kuitenkaan suurta summaa, mutta jos monta kertaa nostaa rahaa niin kyllä siihen voi varautua, että muutama euro katoaa ihan vain siitä syystä, että rahaa automaatista nostat.. Suosittelen siis nostamaan suomessa rahat ja vaihtamaan Tunisiassa pankissa. Soussessa voi myös useassa kaupassa maksaa suoraan visa electronilla. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274615Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410