Kajaanin jalkapallon...

Kuka muistaa vuosiluvun, milloin Kajaanin Haka pelasi hienosti ykkösessä ja jopa kolkutteli mestaruussarjan portteja?
51042
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olikohan tuo vuosi -94.Muuten OPS voitti SM-kultaa -81 joukkueessaan kolme kajaanilaista,suurin osa kuopiolaisia

Äänestä

kajaanin jalkapallon huippukesä oli kylläkin vuosi 1953.KaPa pelasi silloin mestaruussarjassa, eikä Kajaanin Haka tule ikinä pelaamaan SM-sarjaa, vaikkakin Ari Tegelberg olikin hakalainen ja pelasi Ropsissa

Äänestä
  • Onneksi Kajaanissa puhaltavat futiksessa uudet tuulet. FC Wimman naiset pelaavat kakkosessa ja ovat todella lähellä nousua ykköseen.
    Hyvä naiset ja tytöt!

    Äänestä

Vuosi 1993. Loistava joukkue.

Äänestä

Joo, katellaan aina pusikosta niiden matseja housut nilkoissa ja vedellään pikkuhiljaa kätöseen. Koitetaan ajoittaa tuleminen maalintuloon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huippukesä? kirjoitti:

Kuka muistaa vuosiluvun, milloin Kajaanin Haka pelasi hienosti ykkösessä ja jopa kolkutteli mestaruussarjan portteja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu