Miten sais loppumaan sen kun koira ajaa kissaa takaa? Koira on tiibetinsapanieli kummatkin ovat tyttöja vaikka ei kai sillä ole väliä kun on kyse kissasta ja koirasta.Yleensä tämä tapahtuu kun me kaikki ollaan kotona mutta jos ovat kahden kesken niin solloin ovat nätisti.Onko tämä normaalia käytöstä? tuntuu kuin koira olisi mustasukkainen kissasta tämä on mun olettamukseni.
.
.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Meille hommattiin samasta syystä multivet- merkkinen sitruunapanta, kauko-ohjattu malli. Toimii siis kaukosäätimellä, kantomatka 300m. Nopeasti meni perille, ei tarvitse enää pantaa.
Jos ei ole kovin kovapäinen koira, niin kokeilepa kukkaruiskua säädettynä "terävälle", se saattaa ajaa saman asian.
kun kissa totaalisesti hermostuu ja nykäisee otsanahan silmille pikkukoiralta.
kun ette ole kotona?
olemme laittaneet muutamia tavaroita ikäänkuin merkeiksi,josta näemme jos on riehuttu:)
Jos se on heidän leikkinsä?
Jos ei kerran koira kissalle mitään pahaa tee?
Meillä on 2 isoa koiraa ja 1 pieni kissa. Välillä menevät tuhatta ja sataa ja kissa se on, joka käy koiria "ärsyttämässä" ja kerjäämässä leikkiin.
Joskus pitää mennä väliin, jos homma menee liian rajuksi, mutta mikseivät lapset leikkiä saisi...
En usko, että mistään mustasukkaisuudesta olisi kyse.