Moikka,
aurinkomatkojen uusi kuvasto tuli tänään,
nyt iski sellainen himo päälle. että panamaan pitää päästä, onko kukaan käynyt?
Millainen paikka?
Kiitos jo etukäteen.
Panamaan??
6
2964
Vastaukset
- ei tiedetä
Taitaa olla Panamaan ensimmäiset valmismatkat,ja en usko että siellä omatoimisesti käynneitäkään kauheasti löytyy.Kannattaa lukea sanatarkkaan matkaopas,esim. mihin minä kiinnitän huomion :asukasluku>eli onko ihan tuppukylä,riippuu tietty mitä haluaa.Panaman pääkaupunki näytti olevan tosi iso,kun taas rantakohde oli pieni.
Retket>niistä voi jo päätellä,mitä on lähiseudulla tekemistä.Ostokset&huvit>ilmoitetaan aika hyvin mitä löytyy.
Hintataso esim.näytti olevan edullinen,jos sitä arvostaa. Ja ainakin Aurinkomatkojen Plussat&Miinukset kertoo paljon,joten nekin otan huomioon.
Eli Toisin sanoen tarvii vain erittäin tarkkaan uusista kohteista katsoa esitteen tiedot,ja sitten vain avoimella mielellä reissuun.
Toivotaan että jollain olisi niitä henkilökohtaisia kokemuksia vielä jaettavaksi=)- tutustua
myös http://www.formin.fi/suomi/ ja täältä matkustus tiedotteet maittain. aika reipasta rikollisuutta näyttäs olevan tarjolla.
- linkki..
tutustua kirjoitti:
myös http://www.formin.fi/suomi/ ja täältä matkustus tiedotteet maittain. aika reipasta rikollisuutta näyttäs olevan tarjolla.
- KORJAUS ;)
tutustua kirjoitti:
myös http://www.formin.fi/suomi/ ja täältä matkustus tiedotteet maittain. aika reipasta rikollisuutta näyttäs olevan tarjolla.
http://formin.finland.fi/netcomm/news/showarticle.asp?intNWSAID=39593&intIGID=0&intCatID=198&LAN=FI&contlan=&Thread=39593,&intThreadPosition=0
- kirjoitus
luepa viimeisin seuralehti,siinä oli artikkeli panaman lomasta,näyttävät järjestävän seuramatkan syksyllä.Itse kiinnostuin paikasta myös luettuani aurinkomatkojen esitteen, mutta seurassa luki, että pitää liikkua ryhmässä ja vaan päiväaikaan rikollisuuden vuoksi, niin taidankin lähteä meksikoon.
Turha pelko pois, ei siellä ole rosvoja sen enemmän kuin muissakaan latino- paikoissa. Eikä ole kukaan missään suositellut yksin menemään pimeälle kujalle rahatukun kanssa! Kaksitoista vuotta sitten olin ensimmäisen kerran -yksin. Vain yksi pieni rosvo yritti pimeässä viedä rahani -15 taalaa. Ei kuitenkaan onnannut ja olen ollut siellä senkin jälkeen omatoimimatkalla vaimon kanssa. Kaikkialla pitää osata varoa tai puolustautua. Värikäs paikka!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä571628- 1231344
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1241248- 1401054
- 101907
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten338849Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82734Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50653Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54646Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64612