Kanarianlinnut ja neitokakadut?

Voivatko kanarianlinnut ja neitokakadut olla samassa häkissä? Meillä on ennestään kuusi kuukautta vanhat kanariaveljekset ja nyt olisi tulossa useamman vuoden ikäinen neitokakadupari samaan huusholliin. Häkki on iso: K150, L100, S50.
2190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En kyllä itse kokeilisi yhteiseloa, kun noilla lajeilla on tuota kokoeroakin ihan riittävästi. Voi jäädä pienemmät jalkoihin. Tuo häkki on lisäksi liian pieni. Isossa tilassa, esim. kokonaisessa huoneessa, eri lajien yhteiselo saattaa onnistua kiitettävästi, sillä silloinhan lintuset voivat elää lähes erillään.

Äänestä
  • Toimin evästyksesi mukaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jukka kirjoitti:

Voivatko kanarianlinnut ja neitokakadut olla samassa häkissä? Meillä on ennestään kuusi kuukautta vanhat kanariaveljekset ja nyt olisi tulossa useamman vuoden ikäinen neitokakadupari samaan huusholliin. Häkki on iso: K150, L100, S50.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu