Laattaa

Te, joilla on lattioissa paljon laattaa, kertokaa kokemuksia! Vakavasti on meillä harkinnassa laittaa laattaa kaikkialle muualle paitsi makuuhuoneisiin.
3525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

laita lattialämmitys laattojen alle. Muuten tulee kylmä ja vilu.

Äänestä

Mutta ainakin jonkinlaiset laatat syövät ryömintä ja konttausikäisten lasten vaatteet alta aikayksikön. Kovuuteen liittyen se toinen ongelma, kun yleensä puhutaan lattiamateriaalista, että pitäisi olla kestävä. Laatta on kestävä, mutta kolhut näkyy sitten kolhaisevassa materiaalissa. Sirpaleet liukuu kauas. Tiedän kyllä, että joka paikassa ei astioita edes tiputella.

Äänestä

Itseasiassa jokapaikkaan, makkareihin sellainen puun näköinen. Kestää tenavien touhut ja on mukava siivota. Suosittelen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joka paikkaan? kirjoitti:

Te, joilla on lattioissa paljon laattaa, kertokaa kokemuksia! Vakavasti on meillä harkinnassa laittaa laattaa kaikkialle muualle paitsi makuuhuoneisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu