Ahvenanmaa myytävänä!

Suomen valtio on tänään pistänyt Ahvenanmaan myyntiin. Tarkoituksena on, että Ruotsi ostaisi tämän sisäänpäin kääntyneen saaripahasen itselleen 36 Ruotsin kruunun könttäsummalla, mutta jos kauppoja ei synny niin saarelaisten ikuinen pelko toteutuu - Suomi luovuttaa Ahvenanmaan Venäjälle 1.7.2006.
6665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mä tarjoan 50 euroa! Kaksio Maarianhaminassa taitaa maksaa n 100 000 eerikkiä!?

Äänestä
  • sitten ostaa ??? Saatat joutua odottamaan sitä kaksion hintaa vähän aikaa. Ei taida olla jonoa ovella.

    Äänestä

Eivät ruotsalaiset niin hulluja ole että ostaisivat sisäsiittoisen verenimijä saren. Suomen pitää maksaa 100 miljoonaa.

Äänestä

Voisiko ahvenanmaan vaihtaa karjalaan...?

Äänestä
  • ..sopii, mutta ne komeat naiset karjalasta sit ahvenanmaalle,
    ja viekää omat naiset sinne teidän karjalaan.

    Äänestä

Disinformaatiota!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Börje Mellberg kirjoitti:

Suomen valtio on tänään pistänyt Ahvenanmaan myyntiin. Tarkoituksena on, että Ruotsi ostaisi tämän sisäänpäin kääntyneen saaripahasen itselleen 36 Ruotsin kruunun könttäsummalla, mutta jos kauppoja ei synny niin saarelaisten ikuinen pelko toteutuu - Suomi luovuttaa Ahvenanmaan Venäjälle 1.7.2006.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu