Olen Vantaalta ja kannatan Allianssia! Mihin ihmeeseen ne Allianssin ottelut häipyivät, kausikortti ostettu ja hyvältä paikalta! Vai hmm se itämainen omistaja lupasi joukkueelle europelejä, onkohan Allianssi pelaamassa euroliigaa ja jättää veikkausliigan väliin?
Vastaukset 5
- rouva ye
Erkki salon mielestä edellytys toiminnan jatkamiselle olisi ollut liigapaikka!
- old.man.river
Sinähän olet tarkkaan seurannut suosikkijoukkueesi vaiheita :)
- NONDA
Sinähän se oikea ruudinkeksijä olet...
- pelaa missa.kun...
Etkö ole seurannu tiedotusvälineistä,että AC-Allianssin taru on loppu,he eivät pelaa Veikkaus-liigassa,eivätkä Ykkösessä,koska he eivät anoneet sitäkään paikkaa.Ja AC-Allianssin toiminta lopetetaan.Näin käy,kun hesalainen jengi varastetaan ja muuutetaan vantaalaiseksi.
- Fanitus
Pelaa ne vielä mutta seura on nykyään AC MILAN
ja pelipaikka on Italiassa.
Ja samat kausikortit käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3971602- 1411032
- 661026
- 861014
- 92940
- 94721
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku131698- 45691
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50649En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57634