Olen Vantaalta ja kannatan Allianssia! Mihin ihmeeseen ne Allianssin ottelut häipyivät, kausikortti ostettu ja hyvältä paikalta! Vai hmm se itämainen omistaja lupasi joukkueelle europelejä, onkohan Allianssi pelaamassa euroliigaa ja jättää veikkausliigan väliin?
Vastaukset 5
- rouva ye
Erkki salon mielestä edellytys toiminnan jatkamiselle olisi ollut liigapaikka!
- old.man.river
Sinähän olet tarkkaan seurannut suosikkijoukkueesi vaiheita :)
- NONDA
Sinähän se oikea ruudinkeksijä olet...
- pelaa missa.kun...
Etkö ole seurannu tiedotusvälineistä,että AC-Allianssin taru on loppu,he eivät pelaa Veikkaus-liigassa,eivätkä Ykkösessä,koska he eivät anoneet sitäkään paikkaa.Ja AC-Allianssin toiminta lopetetaan.Näin käy,kun hesalainen jengi varastetaan ja muuutetaan vantaalaiseksi.
- Fanitus
Pelaa ne vielä mutta seura on nykyään AC MILAN
ja pelipaikka on Italiassa.
Ja samat kausikortit käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 119783
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.20716- 39685
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32639Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38567Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 76517
- 63491