Olen Vantaalta ja kannatan Allianssia! Mihin ihmeeseen ne Allianssin ottelut häipyivät, kausikortti ostettu ja hyvältä paikalta! Vai hmm se itämainen omistaja lupasi joukkueelle europelejä, onkohan Allianssi pelaamassa euroliigaa ja jättää veikkausliigan väliin?
Vastaukset 5
- rouva ye
Erkki salon mielestä edellytys toiminnan jatkamiselle olisi ollut liigapaikka!
- old.man.river
Sinähän olet tarkkaan seurannut suosikkijoukkueesi vaiheita :)
- NONDA
Sinähän se oikea ruudinkeksijä olet...
- pelaa missa.kun...
Etkö ole seurannu tiedotusvälineistä,että AC-Allianssin taru on loppu,he eivät pelaa Veikkaus-liigassa,eivätkä Ykkösessä,koska he eivät anoneet sitäkään paikkaa.Ja AC-Allianssin toiminta lopetetaan.Näin käy,kun hesalainen jengi varastetaan ja muuutetaan vantaalaiseksi.
- Fanitus
Pelaa ne vielä mutta seura on nykyään AC MILAN
ja pelipaikka on Italiassa.
Ja samat kausikortit käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.1941443- 881224
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2241145- 68962
- 69819
- 55610
- 32578
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?80542- 45507
No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä
Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.29504