Täällä puhutaan harvemmin Simons taloista. Onko tuosta firmasta kokemuksia, hyvä laatu/ palvelu?
Simons?
millainen
132768
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Sain tarjoukset Heikiukselta ja Simonsilta. Heikius oli paremmalla tarjouksella meidän valinta.
varsinaisia laadun huippuja.
No mikäs nyt ei olis "paskaa"? Kaikki ne valmistalot ovat enemmän tai vähemmän, ellet sitten osta kivitaloa!
kivitalo jossa harkot graniittia eikä jotain harkko paskaa. Mikä tehdas toimittaakaan niitä aitoja kivitaloja?
Kaikki talofirmat siis tekevät sitä paskaa.... voivoi ;) Täytyis tehdä varmaan pitkästä.
tai tehdään sitten lyhyestä!!!
mutta tasan yhtä paskaa, jos ei jopa viellä paskempi kun on noita säästömahdollisuuksia ja siis tunareiden töppöpaikkoja viellä enemmän.
Kivitalo kestää kauemmin ja on kalliimpi, mutta ei siinä juurikaan säästömahdollisuuksia ole.
Sulla sen sijaan taitaa olla omassa päässäskin paskaa, kun on aina "kaikki niin paskaa."
Taidat olla aikas tunari...
Kenellä mahtaakan se paska siellä nupissa ahistaa ? Varsinainen alan asiantuntija taas kommentoimassa. Oletko oikein lukenut esitteet kivitaloista kannesta kanteen ja nyt sitä tietoa sitten piisaa .. ihan jaettavaksi asti.
No eihän täällä suomessa paljon ole kuin kivi-, ja puu-muovitaloja. Kumpikohan olisi parempi?
Kovin ei päätä pakota silläkään, joka haukkuu heti kaikkea paskaksi. Niin helppo sanoa, jos ei edes osata perustella.
saat jo aika hyvän käsityksen mikä ja missä sitä "paremmuutta" löytyy ja mihin se perustuu. Tajunnan "valaistuminen" voisi tehdä kipeää, mutta hävisitpä ajatuksistasi ainakin nuo "hokemat" sen ja sen paremmuudesta, kuitenkaan sille kun et sitten löydä minkäänlaisia järkeviä perusteita.
Kumpikohan mahtaa olla parempi .... kenelle .... mihin .... ja miksi ?
kenelle= ihmiselle....
mihin= suomen olosuhteisiin
miksi= kivi ei lahoa ja onhan se tyylikkäämpi.
puutalo silti hyvä kakkonen jo hinnaltaankin.
On se vaikeaa, kun kaikki on niin "paskaa"... Oli talotyyppi mikä tahansa!!
Mutta asu rauhassa siellä kerrostalossasi ja käy välillä haukkumassa kaikki "paskaksi" jos tulee siitä parempi mieli.
Ketjua lukiessa voisi jo epäillä, että Simons-talot on keskittynyt paskojen kivitalojen vääntämiseen.
Itse mietin Simonsia vaihtoehdoksi, mutta päädyin lopulta toisenlaiseen paskaan. En oikein jaksanut uskoa sen lattiarakenteen toimivuuteen pitkässä juoksussa.