niin elikkä mistä saa ostettua sellasen "nopuden rajoittimen tai vastaavan siis sellanen et jos painaa nappia niin mopo ei mee kun joku 45km/h kun muuten menee 90km/h. elikkä jos joku ymmärsi niin voitteko kertoo et mistä sellasii saa ostettuu ja mitä maksaa ja kannattaako ostaa? mailaa: [email protected] tai kirjoita tänne!
nopeudenrajoitin skootteriin...
paskakuski!!!
61337
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Muutamalla komponentilla onnistuu/fillarin magneettianturilla
Tolla sen saa tehtyä niin että rajoitus alkaa tietyssä nopeudessa, eli kun mopolla koittaa mennä yli 45 niin se alkaa vaan hyytymään, eikä saa enää kierroksia.
Eli toi päällä mopo mene yhtä kovaa yksi tai kaksipäällä, ylämäkeen, tai tasaisella, alamäkeenkään huiput ei juuri yli 45:n mene.
Noita ei myydä missään, mut voin tehä sellasen 35€ hintaan kysy lisää [email protected] (maili/msn)
Sit pitopiirillä ton saa tehtyy viel niin että se menee päälle aina kun sammuttaa virrat, ja sen saa pois kun painaa jotain nappia tms.
ja jos sen tekee itte ns.konkka rajottime ni maksaa joku 3e
www.mc-scatter.com
tuolta löytyy phot eco
rajotin
taitaa poika vain yrittää kusettaa et sais huijattuu hyvät rahat
eipä löytyny perhana anna suora linkki
sori taisin itsekin muistaa väärin löysin sielt ainoastaan pösöön käyvän, mut täs olis kataforilit tääläne säädettävä ja pitäs käydä kaikkii malleihimis o cdi sytytys
ääh siitä tuu mitäää siit linki lähettämisest mut seo www.katafori.fi ja sit siit vasemmast reunast mopo tarvikkeet, ja sit virtalaitteet ja sit kierroksen rajotin.
Kumpikin ottaa rajotiuksen KIERROKSISTA, ei nopeudesta, tai meneeekö noista muka joku anturi renkaaseen tai nopeusmittariin?