Aivan käsittämätöntä, että jotkut tulee sanoo et DS on parempi ku PSP :D ahahah. Ja toi yks tyyppi ( juttu jossain tuolla alhaalla ) sanoo että grafiikalla ei oo väliä :D ... lähes tärkeintä :D
Niillä ketkä tulevat tänne haukkumaan ei vain yksinkertaisesti oli rahaa PSP:hen. Onhan se PSP vaan niin paljon parempi...:D Se kuka tänne tulee haukkumaan PSP:tä yrittää vaan todistaa itselleen, että DS on parempi kun meni ostamaan sellaisen :D
Joo...nyt menen kertomaan sinne DS-keskusteluihin mikä on paras!!! ?? PSP ON PARAS !!!!!! :D:D
Niillä ketkä tulevat tänne haukkumaan ei vain yksinkertaisesti oli rahaa PSP:hen. Onhan se PSP vaan niin paljon parempi...:D Se kuka tänne tulee haukkumaan PSP:tä yrittää vaan todistaa itselleen, että DS on parempi kun meni ostamaan sellaisen :D
Joo...nyt menen kertomaan sinne DS-keskusteluihin mikä on paras!!! ?? PSP ON PARAS !!!!!! :D:D
Vastaukset 17
Vanhimmat
HELEPOTTIKO?
... aivan turha aihe. tällaiset viestit voisi aivan suosiolla jättää pois.
Eiköhän se pelatavuus, idea, toteutus ole tärkeitä... Pelasin kerran spectrumia emulaatorilla ja jäin koukuun peliin jossa oli vain 16 väriä ja palikka grafiikat.
DS on parempi kannetavana pelikoneena, Pleikkarin pienetäminen taskukokoon ei ollut oikea ratkaisu.
kyllä se psp on parempi kuin ds.
No otetaan esimerkiksi pelitarjonta DS:n pelit ovat halvempia, ja akku kestää pitempään.
Saatanan pelle DS-fani pois täältä! Luette PSP foorumia ku haaveilette siitä. Sellasta se on!
Miksi pitäis haaveilla kun sellainen on ? Kuten löytyy myös nintendon laiteita...
Ja jos nyt satuu hieman DS:ää kehaisemaan...
PS. eikö äitisi ole mitään maininnut kiroilemisesta ?
pitää jääräpäisesti kiinni siitä että se ois paras ku se sentään on NINTENDO!! Ei siinä sinänsä ole mitään hienoa mutta on vaan jääny ilmeisesti ajatus pyörimään niiden päähän että se edelleen on käsikonsoleiden kunkku. Sehän on aivan päivänselvää että PSP on paras. Niinhän ne ammattitaitoiset arvostelijatkin ovat ylistäneet sitä maailmanlaajuisesti. Luotakkaa mieluummin niiden sanaan... Ja sinä joka väitit ettei graffoilla oo mitää väliä
...että ds-palstalle kaikki tulee haukkuun psp:tä ja sitte niille sanotaan että menkää sinne psp:n palstoille puhuun ds:stä paskaa... Sitte ku joku tulee psp:n palstalle sanoon jotain positiivista ds:stä niin heti ajetaan VITTU pois... Ihan turhaahan näitä on kirjotella koska tämä kiista vois jatkua niin kauan ku vaan jokku jaksaa täälä huudella! Mulla on ds mutta tottahan psp kävis myös, sehän on toki hieno laite, mutta meikän deeässällä voi kahtoa videoita ja kuunnella musiikkia! Niin just... nimittäin GBA movie playerilla! Vittu mää oon tuubassa... DS ROCKS!!!!!
Tuo PSP:n suurempaan hintaan ja sitäkautta sen paremmuuteen vetoava juttu on ärsyttävä. MENE PYYTÄMÄÄN SILTÄ "OLEN FORTUMIN JOHTAJA JA SAIN PARI MILJOONAA OPTIOITA VÄHÄN NIIN KUIN EI- LAILLISESTI JA REHELLISTEN IHMISTEN SUUSTA"-ISÄLTÄS VÄHÄN RAHAA PSP-PELEIHIN!!!!!!!!!!!!
ymmärrättekö miksi kaikki on ostanut ds ... vastaus sen takia koska ds on tullut ennemmin ja vaikka kuinka sanotte että grafiikka on psp peleissä HUOM PELEISSÄ on niin helvetin hyvä on jätkät vaan sanoo että psp on paras paras paras se on vaan niin sucks ei sillä grafiikalla väliä vaikka psp olis hieno mutta kaikkia konsoleita verrataan niin siinä psp on aika perseemmästä päästä.... vittu mitä hienoo on haukkua DS jos teidän mielestä psp on hyvä kyllä minäkin olisin ostanut psp jos se olis tullut aijemmin .. voi vittu kotiaan jäädä aikuistumaan ennen kun tänne tulee selittää että ds on sucks ds on sucks .. tajuatteko että MIELIPIDE ASIOISTA EI VOI TAPELLA koska jokaisella on eri mielipide eri konsoleista joku tykkää ds joku psp joku xbox 360 ja joku ps2 niin pitäkää turpanne kiinni ihan rauhassa jos on jotain asiaa niin tulkaa VITTU NAAMATUSTEN SANOMAAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://foros.canaljuegos.com/ftopic496.html
ei oo mitään pientä grafiikan eroa hehe:)
Miksi näitä keskusteluja tulee koko ajan lisää? Joidenkin mielestä DS on parempi, kuin PSP ja joillakin taas päinvastoin. Mitä sillä nyt on väliä?
Minusta grafiikalla ei ole väliä. Tärkeintä ovat pelin kulku, kontrollit yms. En tajua, että miksi jotkut luulevat, että grafiikka on se tärkein pointti laitteessa. Ajatelkaas nyt PSP-fanit (ketkä itseasiassa ovat sanoneet vain, että grafiikka on tärkein), kukas oli se parempi silloin Nintendo 64:n ja PSOnen aikoihin? Playstation oli, vaikka grafiikkakin oli puolet huonompaa, kuin N64:lla.
Täällä taisi joku sanoa, että DS-fanit saisivat mennä takaisin tuonne Nintendo-palstoille... No minkä takia jotkut teistäkin ovat siellä tekemässä koko ajan näitä "PSP vs. DS"-, "DS on surkea" ja "PSP on paras"-keskusteluja. Ei Nintendo-palstoilta kukaan tule tänne (no itse tulen tänne joskus katsomaan, että onko täällä ollut jotain tappeluja taas :S).
DS:lla ja PSP:lla on molemmilla hyviä että huonoja puolia. So what?
Ei h*mmetti tolle ei voinut olla repeämättä n64 paremmat graffat LOOOOOOOL siis saanko hieman valaista ja kertoa että ps pystyi piirtämään ruudulle niin sanottua "oikeaa grafiikkaa kun taas n64 graffat oli mitä oli, eli siis yritän sanoa että ps pystyi parempaan suoritukseen grafiikoissa verrattuna n64
Tiesitkö, että tutkimuksen mukaan GameCube pystyisi pyörittämään GTA: San Andreasia paremmin kuin PS2?
ite oot vittu pelle mitä sää niitä ps kehut eikös sun pitäs sitä psp panna vai menikö sun pieni nanomuna siintä jo puhki ainii oot tyttö niin sulla ei oo munaa hahahahahahhahahahahahahhahahahahahahaha
jaajaaa..