Milloin Lontooseen?

Haaveilija

Osaisko kukaan neuvoa,milloin olis paras aika vuodesta käydä Lontoossa?Olis tarkoitus katsella siellä nähtävyyksiä ym.Onko näkemisen arvoinen kaupunki?

5

1064

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iso Ben

      hah hah, olisko parasta tammikuusa, eikun maaliskuussa, eikun elokuussa, hah hah, tyhmä olet mutta mikähän on ikä ?

    • Lontoon fani :)

      Minusta Lontoo on hyvä kohde mihin aikaan vaan. Itse olen käynyt kesällä ja talvella. Ja nyt menen toukokuussa. Joka kerta on ollut ihan yhtä kivaa. Ja siellä on niin paljon näkemistä, että turha edes alkaa luettelemaan. Minäkin olen päässyt vasta alkuun :)
      Ihastuin kuitenkin heti ensimmäisellä reissulla ja aion tutkia pikkuhiljaa kaupunkia joka reissulla.
      Matkaopaskirjoja tutkimalla löydät kiinnostavia kohteita. Esim. sarja Näe ja Koe Lontoo on hyvä. Siinä on jopa opasteet kuinka pääsee kohteeseen esim. metrolla. Kätevä kirja vaikka mukaan otettavaksi.
      Hyvää matkaa!

      • Haaveilija

        Kiitos hienosta ja asiallisesta vastauksesta!Olen käynyt lähes kaikkialla muualla Euroopassa,mutta Lontoo on viel näkemättä.Siellä kai on aika viileät säät alkukeväästä?mutta sehän on vaan pukeutumiskysymys...Oikein hauskaa matkaa sinulle!


    • tihk

      Itse suosittelen menemään touko- tai kesäkuussa. Ei paljoa turisteja ja hyvät säät.

    • Rixuliini

      Syyskuussakin on vielä lämmintä, eikä turisteja ole niin paljon kuin kesällä. Heinäkuussa taas on hyvät alennusmyynnit.
      Itse olen tänä vuonna menossa elokuussa katsastamaan Notting Hill Carnevalin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4659
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4405
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1779
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      356
      1127
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      59
      992
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe