Onko Thaimaa turvallinen

Keku

Olen lähdössä Thaimaaseen enkä ole aivan varma
onko siellä enää täysin turvallista.
Kannataako vaihtaa kohdetta vai mitä tehdä?

7

1667

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pekka

      Sitä ei voi tietää. Kyllä ne jotain iskuja Thaimaaseen suunnittelee, ei voi tietää koska niin tapahtuu.

      • suunnittelee iskuja Thaimaaseen....ketkä ja minne päin Thaimaata?? En ole kuullukaan, jos on enempi tietoa, kertoisitko tarkemmin, kiitos!


    • matkailija

      Ei Suomessakaan ole turvallista.

    • Heta

      Sinnehän minäkin lähden, eiköhän me siellä pärjätä..

    • yuka

      Heh, heh ja meikällä viikon päästä lähtö sinne. Varmaa on että kaikki siellä syntyneet ja siellä käyneet ovat jo joko kuolleet tai tulevat kuolemaan joskus tulevaisuudessa. Kysymykseen onko siellä turvallista:vastaan että ON!Thaimaa on yksi maailman turvallisimmista matkailumaista, koska siellä kunnioitetaan (muita ihmisiä)poliisia ja viranomaisia. Mahdolliset ulkopuoliset uhat ovat kovan maahantulokontrollin takia minimaaliset.Paikallinen muslimiväestö(joita on vain vähän ja heidän olonsa vakaantuneet) etelässäkin saa tulonsa pääasiallisesti turismista.Suurin vaara Thaimaassa loukkaantua on sen liikenteessä, mutta toisaalta suomessakin loukkaantuu tai kuolee vuosittain n. 1000 henkilöä.Suuri mahdollisuus matkatessa Thaimaahan on takaisin tullessa iloinen ja virkistynyt mieli sekä monista uusista kokemuksista rikkaampi ihminen! Sawasdee Krap, pai khon!

    • usein käynnyt

      olen käynyt itse 2 kertaa hua hinissä 3 kertaa khao lakissa onn turvallista vois mennä mihin kujalle vaan ei mitään viedä siis paikalliset..se on turisti joka vie toiselta!!on ihana maa:)onko joku joutunut joskus paikallisen ryöstäjän kohteeksi??

      • Hua Hinissä

        siellä suomalaiset kusettaa suomalaisia (kuisma taksi 50 % )


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      113
      2341
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      31
      1192
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      963
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      614
      916
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      790
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      676
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      666
    Aihe