Selaimen osoiterivi ei toimi ie:ssä. Alkoi hakemaan osoitteita kun alemman viestin perusteella aloin kirjoittamaan alkuun http:// mutta vieläkään ei toimi kun yrittää osoiterivin nuolesta ottaa esiin viimeksikäytettyjä osoitteita. Tiimalasi jää ja ohjelma ei vastaa. Samaan aikaan huomasin ettei esim. word-asiakirjan tallentaminen nimellä onnistu, ilmoittaa samalla tavalla: ohjelma ei vastaa. Kävin ostamassa uuden Norton antivirusohjelmankin, mutta ei sekään löydä mitään. järjestelmän palauttaminenkaan ei onnistu, ehkä sen takia että vaihdoin Nortonin uuteen. Kiitti jos löytyy vinkkejä.
selaimen osoiterivi ei toimi
duke
61685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000301&posting=22000000015640408
Joo, sieltä se vika näköjään löytyi. Ihmetyttää vain, että miten ne tuollaisia suojauspäivityksiä laittaa, jotka haittaa ohjelmien toimintaa.
Mulla on ongelmana se, etta jokin aika sitten nettiselaimen osoiterivi alkoi vaatia http:// alkuun jotta se suostuu menemaan mihinkaan. Ennen toimi pelkka www, esim. www.jippii.fi, nyt pitaa siis kirjoittaa http://www.jippii.fi.
Mista johtuu ja miten voi korjata? Olen kylla paivittanyt viimeisen viikon aikana kaikki mahdolliset Win-korjauspaivitykset, mutta en tieda kuinka saisin jonkin yksittaisen paivityksen pois.
Ei tarvisekaan vastata. Ongelma oli sama ja ratkesi kun selailin ohjeita talta palstalta. Eli muillekin tiedoksi:
Ohjauspaneeli, Lisaa/Poista ohjelmia, Nayta paivitykset, sielta pitaa sitten poistaa Windowsin paivitys KB908531.
Kiitos talle palstalle. Taytyy haukkua Mikkisofta.
Oli sama ongelma ja helpoilla ohjeillasi "tyhmempikin" tajusi ja osasi poistaa ongelman! Kiitti sulle, oli tosi rasittavaa kirjoittaa se http://.... Tosi kiitollinen :)
Juu, kiitokset myös multa. Rupes jo hermo palaa, kun en ite saanu ongelmaa ratkaistua. Kai täältä joskus saa ihan asiallisiakin neuvoja... Cheers!