Madonnan uusin levy oli tod. jättipotti popparin uralle. vaikka hän voísikin viettää loppuelämänsä tekemättä töitä,uuttera tähti julkaisi COAD-albumin puoli vuotta sitten. levy teki kolme ennätystä lyhyessä ajassa:
1.se nousi 40maan listaykköseksi ensim.vkollaan. eka hitti hung up vteki saman 41maassa! Madonnasta tuli ensim. naisartisti joka yhtaikaa näin monessa maassa nro ykkönen!
2.hänen kesäkiertue "confessions tour" on tuottanut lipunmyynnillään jo nyt huimasti rahaa. siitä on tulossa kaikkien aikojen yksi nopeiten myyneitä turneita,naislaulajien sarjassa peräti ykkönen!
3.albumin toinen megahitti "sorry" kiilasi brittilistan kärkipallille 12.kerran Madonan uralla. kukaan muuei ole koskaan noussut maailman arvostetuimman listan ensimmäiselle sijalle niin monta kertaa!
Madonna-ennätys 3krt /uusi levy
4
492
Vastaukset
- hei
Tuota tuota. Osaatko sanoa paljon tolle kiertueelle on myyty lippuja. Ihan muuten vaan haluan tietää.
- en;/
kyl tiä mut veikaampa et melkeipä loppuu joka stadioni. eli satoja tuhansia...ellei peräti miljoona..?
- hei
en;/ kirjoitti:
kyl tiä mut veikaampa et melkeipä loppuu joka stadioni. eli satoja tuhansia...ellei peräti miljoona..?
joo. seon varmaa. koska Robbie Williams sai n.1,6 miljoonaa maailmankiertuuelleen lippuja myytyä. Luulisin että Madonnakin kun on USA:ssa suosittu sais ainakin saman verran lippuja myytyä.Tietysti riippuu miten monessa paikkaa hänellä on niitä.
- se riippuu...
hei kirjoitti:
joo. seon varmaa. koska Robbie Williams sai n.1,6 miljoonaa maailmankiertuuelleen lippuja myytyä. Luulisin että Madonnakin kun on USA:ssa suosittu sais ainakin saman verran lippuja myytyä.Tietysti riippuu miten monessa paikkaa hänellä on niitä.
mutta tietääkseni tämä Madonnan kiertue ei ole mikään kovin iso ainakaan verrattuna hänen aiempiin turneisiin. Aasia jää lähes kokonaan väliin kuten E-amerikkakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3410281Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12110074- 217901
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776294Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304842- 514613
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1143985Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1233371- 623087
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2173016