Saksassa on listattu kaikkien aikojen suosituimmat rockbändit ja artistit. Tämä "Ultimate Chart Show (The most succesful rockbands of all time in Germany" lista on rankannut ykköseksi Deep Purplen, eikä lainkaan suotta.
Listalla on myös monia naisartisteja, kuten Tina Turner ja Avril Lavigne, mutta missä on Madonna???? Kaikkiaan 147 eri bändiä ja artistia on listalla, mutta Madonnaa ei huonona feikkinä ole kelpuutettu listalle :D
Hienoa työtä, saksalaiset, te tiedätte hyvien autojen ja hyvän musiikin oikean arvon!
Saksan lista kertoo totuuden
11
850
Vastaukset
- Confessions...
Saksassahan ne opelit ja forditkin tehdään...
On
Pakkasta
En
Lähde
ja
Fix
Or
Repair
Daily - hmmm
Jos Madonna on huono feikki, kuka on sitten hyvä feikki?
- hille2
Liekö ihme. Tuo lista on rockartisteista. Madonna ei koskaan ole tehnyt rockia, vaan discoa ja poppia.
- -mie-
Jos kyseessä olisi POP-MUSIIKIN lista, niin Madonna löytyisi sieltä varmasti ja aivan kärkipäästä.
- .-,-,-,§
-mie- kirjoitti:
Jos kyseessä olisi POP-MUSIIKIN lista, niin Madonna löytyisi sieltä varmasti ja aivan kärkipäästä.
tuo alkup. viestin kirjoittaja on taas joku tyypillinne Madonna-vihaaja jonka kauna popin kuningatarta kohtaan on kasvanut sitä mukaan kun Madonan suosio. kaikki ei voi vaa hyväksyäsitä että Madde on maailman suosituin artisti ja yrittää vähätellä (huonolla menestyksellä) sen suosiota näillä typerillä ""kaiken-kertovilla"" listauksillaan jotka kaikenn lisäksi listaavat ROCK-TÄHTIÄ....;(
surullista mutta totta. - listaaja
Listalla on myös poppareita. Madonna ei feikkinä kuitenkaan mahtunut mukaan.
En vihaa Madonnaa tai muutenkaan tunne kaunaa häntä kohtaan, hän vain yksikertaisesti on huono ja luotaantyöntävä "artisti". Nyt on hyvä Maddenkin porskuttaa kun Kylie Minogue on poissa lavoilta, mutta tahti muuttuu, kunhan Kylli astuu kehiin. En tosin diggaa Kylliäkään, mutta tunnistan ja tunnustan hänet paremmaksi laulajaksi. Mariah Careyyn verrattuna Madonna on teknisesti ja ääneltään suorastaan katastrofi. - -.-.-.,,-
listaaja kirjoitti:
Listalla on myös poppareita. Madonna ei feikkinä kuitenkaan mahtunut mukaan.
En vihaa Madonnaa tai muutenkaan tunne kaunaa häntä kohtaan, hän vain yksikertaisesti on huono ja luotaantyöntävä "artisti". Nyt on hyvä Maddenkin porskuttaa kun Kylie Minogue on poissa lavoilta, mutta tahti muuttuu, kunhan Kylli astuu kehiin. En tosin diggaa Kylliäkään, mutta tunnistan ja tunnustan hänet paremmaksi laulajaksi. Mariah Careyyn verrattuna Madonna on teknisesti ja ääneltään suorastaan katastrofi.että kylie minogue pystyisi varastamaan madonnalta show-kuningattaren viitan!? anteeksi kun sanon mutta oletko tyhmä tai jotain kun tuollasta väität?! kylie ei -niin hyvä artisti kun onkin-pysty ikinä valtaamaan Madonnan paikkaa. se on sata varma se! eikä liioin mariah carey joka hyvä laulaja mutta ei tule kuulonkaa et ois yhtä valovoim. ja kuuluisa kuin Madde,musan kuningatar!
ps. eli siis ""madde-dissaajat"" ei pysty vaan hyväksyyn sitä yhtä tosiasiaa...;/ - QueenMadonna
-.-.-.,,- kirjoitti:
että kylie minogue pystyisi varastamaan madonnalta show-kuningattaren viitan!? anteeksi kun sanon mutta oletko tyhmä tai jotain kun tuollasta väität?! kylie ei -niin hyvä artisti kun onkin-pysty ikinä valtaamaan Madonnan paikkaa. se on sata varma se! eikä liioin mariah carey joka hyvä laulaja mutta ei tule kuulonkaa et ois yhtä valovoim. ja kuuluisa kuin Madde,musan kuningatar!
ps. eli siis ""madde-dissaajat"" ei pysty vaan hyväksyyn sitä yhtä tosiasiaa...;/Madonnan 2006 Confessions Tour on loppuunmyyty joka paikassa,jopa stadionit Euroopassa:kylie ei ole eläessaan yhtään stadionia täyttänyt!
- ;/..
QueenMadonna kirjoitti:
Madonnan 2006 Confessions Tour on loppuunmyyty joka paikassa,jopa stadionit Euroopassa:kylie ei ole eläessaan yhtään stadionia täyttänyt!
Madonna on aikojen suosituin ja takuuvarmin stadionien täyttäjä. kuinka monta keikkaa hän EI olisi myynyt loppuun -ja vielä alta aika yksikön?!
kaikki tietävät vastauksen. hänen levyistä,kiertueista,oheistutteista,kirjoista ja haastatteluista tienaamat rahat saavat muiden virkasiskojen ansiot tuntumaan pieniltä.. - Madonna Forever!
listaaja kirjoitti:
Listalla on myös poppareita. Madonna ei feikkinä kuitenkaan mahtunut mukaan.
En vihaa Madonnaa tai muutenkaan tunne kaunaa häntä kohtaan, hän vain yksikertaisesti on huono ja luotaantyöntävä "artisti". Nyt on hyvä Maddenkin porskuttaa kun Kylie Minogue on poissa lavoilta, mutta tahti muuttuu, kunhan Kylli astuu kehiin. En tosin diggaa Kylliäkään, mutta tunnistan ja tunnustan hänet paremmaksi laulajaksi. Mariah Careyyn verrattuna Madonna on teknisesti ja ääneltään suorastaan katastrofi.pyyhkiä takapuolesi tuolla listalla(jos sellaista olemassa on). Madonnan suosiosta kertoo jo ensinnäkin se, kuinka ahneesti hänen kiertueensa loppuunmyydään kerta toisensa jälkeen.
- Madonna Forever
;/.. kirjoitti:
Madonna on aikojen suosituin ja takuuvarmin stadionien täyttäjä. kuinka monta keikkaa hän EI olisi myynyt loppuun -ja vielä alta aika yksikön?!
kaikki tietävät vastauksen. hänen levyistä,kiertueista,oheistutteista,kirjoista ja haastatteluista tienaamat rahat saavat muiden virkasiskojen ansiot tuntumaan pieniltä..Tämän kiertueen kokonaistyuotto voi olla jopa Madonnan suosituin. Yli 200 miljoonaan voi tuotto mennä ja silloin se on tuottoisin kuin kenenkään toisen naisartistin ikinä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.662932Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91751- 1111636
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191196- 93923
- 58892
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil65887- 111884
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6815- 34780