Moi! Aika hiljaista täällä.
Kyselisin majoitussuosituksia teiltä, jotka olette käyneet seuraavissa paikoissa:
Miyajima
Kioto
Tokio
Nagano
Takayama
Nagoya
Haussa mielellään ryokan-tyyppinen majoitus.
J
Majoitussuosituksia
7
1047
Vastaukset
- sivu
http://www.hostels.com
Varmaan parempiakin sivuja on, mutta tällä pääsee ainakin alkuun. Tokion valikoima tuolla ainakin on kattava, mutta muista kaupungeista en ole kovin varma.- Jukina
Kiitos vinkistä! Olen aika paljon noita online sivuja selaillut. Esim. japaninkielisten ryokaneiden sivujen selailuun on muuten olemassa oiva apuväline:
http://babelfish.altavista.com/
Kun syötätte sinne www-osoitteen ja valitsette kielipariksi japani-englanti, niin se antaa hirvittävän huonon mutt ymmärrettävän käännöksen englanniksi, mutta kyllä nekin käännökset jotain tietoa kuitenkin antaa.
Etsi kuitenkin nyt omakohtaisia kokemuksia majoituspaikoista. Kaikkihan on subjektiivista, mutta olisi mukava kuulla millaisia kokemuksia on ollut.
J
- Saskia
Majailimme Miyajimalla ryokanissa nimeltä Kinsuikan. Sekä huone, ruoka että palvelu oli ensiluokkaista, samoin sijainti. Kylvyt olivat siistit ja kiva näköala merelle. Voin suositella.
- kävijä*
Eikö ryokanit ole suhteettoman kalliita majoituspaikkoja?? Jos laadukkaaseen menee niin yöpymishinta aterioineen on helposti toista sataa euroa per henkilö. Minusta se on aika paljon "lattiamajoituksesta" ;)
- Saskia
kävijä* kirjoitti:
Eikö ryokanit ole suhteettoman kalliita majoituspaikkoja?? Jos laadukkaaseen menee niin yöpymishinta aterioineen on helposti toista sataa euroa per henkilö. Minusta se on aika paljon "lattiamajoituksesta" ;)
Saattaa se tietysti tulla kalliiksikin majoittua ryokanissa, mutta itse en viitsi noin pitkälle matkalle lähteä säästöbudjetilla. Aidosta tunnelmasta maksan mielelläni.
- Jukina
Odottelin aikani että täälläkin kehuttu Laatumatkat olisi hoitanut majoitusvarauksemme, mutta olimme ilmeisesti liian pieni "ryhmä" eikä hommasta näyttänyt tulevan valmista. Kypsyin ja varasin netistä majapaikat. Jo rupesi asiat pelittämään. Ja sopivia majoituksia löytymään.
Mihinköhän noita matkatoimistoja kohta tarvitaan? Palvelulla ehkä voisi olla vielä mahdollisuus kilpailla, mutta kun sitä löytäisi...
Onneksi Japan Rail Passin saa muistakin paikoista kuin Laatumatkoista. - Maailman Matti
Kiotossa suosittelen tätä:
http://pws.prserv.net/waruida/tojian/tojian_top_e.htm
Sijaitsee lähellä Kioton pää rautatie asemaa ja temppeleitä, halpa, hyvä meno ja rento isäntä, polkupyörien vuokrausta (suosittelen lämpimästi polkupyörää Kiotossa liikkumiseen).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513585Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1122456Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5932273Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192026KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar761700Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431658- 201648
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1361542- 281446
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?931416