Emmaljunga twin cerox

Meille on tulossa perheenlisäystä ja tarvitsemme kaksostenrattaat, jotka sopivat sekä vauvalle, että taaperolle. Olen itse miettinyt Emmaljungan twin cerox merkkisiä vaunuja/rattaita. Olisiko joillakin kokemuksia ko. kulkupeleistä, kestääkö hyvin ja onko kevyet ja näppärät? Mahtuuko ovista jne.?
1504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kolme päivää sitten eräs äiti jäi juuri tuollaisten kaksostenrattaiden kanssa turvaportteihin jumiin. Rattaiden piti hänen mukaansa olla juuri ja juuri alle 80cm, mutta valitettavasti standardikokoiset ovet ovat juuri tuon 80cm ja niistä pitää mennä täysin kohtisuoraan jos aikoo mahtua.

Tämä mamma yritti sisulla läpi ja jäi niin pahasti jumiin että piti irroittaa pyörät ja purkaa lasti kokonaan jotta saimme heidät irti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohta kahden äiti kirjoitti:

Meille on tulossa perheenlisäystä ja tarvitsemme kaksostenrattaat, jotka sopivat sekä vauvalle, että taaperolle. Olen itse miettinyt Emmaljungan twin cerox merkkisiä vaunuja/rattaita. Olisiko joillakin kokemuksia ko. kulkupeleistä, kestääkö hyvin ja onko kevyet ja näppärät? Mahtuuko ovista jne.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu